
Fotó: Abir Sultan/EPA/Agerpres
Románia négyszáz földrengéskárosult ideiglenes elhelyezésére és ellátására elegendő humanitárius segélyt küld Szíriának – döntött csütörtöki ülésén az országos vészhelyzeti bizottság (CNSU). Közben már több mint 16 ezer halálos áldozata van a Törökországot és Szíriát hétfőn hajnalban megrázó pusztító földrengéseknek.
2023. február 09., 17:042023. február 09., 17:04
2023. február 09., 17:062023. február 09., 17:06
A testületet azt követően hívta össze Nicolae Ciuca kormányfő, hogy Szíria az Európai Unió polgári védelmi mechanizmusán keresztül nemzetközi segítséget kért a pusztító földrengés károsultjainak megsegítésére.
A román segélyszállítmány
100 sátrat,
400 matraccal, hálózsákkal és takaróval is ellátott ágyat,
400 károsultnak elegendő – alsóneműből, bélelt ruhából, kesztyűből, sapkából, bakancsból álló – teljes öltözetet,
valamint 200 lámpást
és hat tonna zöldségkonzervet tartalmaz.
Az áfa nélkül mintegy 1,73 millió lej értékű segély célba juttatásának költségeit a belügyi tárca és a védelmi minisztérium költségvetéséből, illetve a kormány tartalékalapjából fedezik. A segélyszállítmányt várhatóan katonai repülőgéppel juttatják el Szíriába.
Románia korábban két, túlélők keresésére és mentésére kiképzett speciális különítményt (RO-USAR) küldött Törökországba, hogy segítsenek a földrengés áldozatainak mentésében.
A Romániából felszerelést Törökországba juttató katonai repülőgépek a földrengés sújtotta térségből hétfő óta 31 kimenekítését kérő román és két lengyel állampolgárt szállítottak Bukarestbe.
Ugyanakkor már több mint 16 ezer halálos áldozata van a Törökországot és Szíriát hétfőn hajnalban megrázó pusztító földrengéseknek. Törökországból 12 873 halottról érkezett jelentés, míg Szíriában legalább 3162 ember esett a természeti katasztrófa áldozatául.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
szóljon hozzá!