
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több autó ütközött össze Székelyvaja és Ákosfalva között az E60 jelzésű európai úton, szerdán délelőtt. A balesetben többen is megsérültek.
2020. március 18., 12:352020. március 18., 12:35
2020. március 18., 16:102020. március 18., 16:10
A rendőrség tájékoztatása szerint három személygépkocsi, Segesvár irányából Marosvásárhely felé tartva, egymás mögött haladva, nem tartotta be a követési távolságot, ezért egymásba csapódtak.
A balesetben senki nem sérült meg súlyosan, egy személyt a helyszínre kiszálló mentősök kórházba szállítottak, a többieket a rohammentősök látták el a helyszínen. A sofőrök közül senki nem volt alkoholos befolyásoltság alatt.
A mentés és a helyszínelés idejére félsávos útlezárást léptettek érvénybe.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
A hitelszerződés értelmében Románia 16,68 milliárd euró SAFE-forrást használhat fel. Lengyelország után ez a második legnagyobb tagállami keret.
Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait honlapján a Sándor-palota péntek reggel.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
szóljon hozzá!