
Fotó: Korodi Attila Facebook-oldala
Közel ezer futó vesz részt a csíkszeredai futófesztiválon. Az atlétika szerelmesei szeptember 16-án, pénteken éjjeli, 17-én, szombaton pedig maratoni, félmaratoni, illetve családi futásokon vehetnek részt.
2022. szeptember 16., 19:312022. szeptember 16., 19:31
2022. szeptember 16., 20:062022. szeptember 16., 20:06
Az eseményt megelőző órákban sajtótájékoztatón ismertette a részleteket Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere. Kiemelte, az idei futófesztivált megelőző érdeklődés felülmúlta az elképzeléseiket, hiszen jóval többen neveztek be, mint a tavaly. Továbbá nem kis elismerés, hogy az esemény egyik védnöke Szabó Gabriela többszörös világ- és olimpiai bajnok atléta, egykori sportminiszter, aki szintén részt vett a pénteki sajtótájékoztatón.
Szabó Gabriela kiemelte, a sport nem mindig a teljesítményről szól, sokkal inkább a mozgás szeretetéről és az egészségről, éppen ezért üdvözli a városháza döntését, hogy ilyen jellegű eseményeket is szervez a hargitai megyeszékhelyen. Mint fogalmazott, több városban lenne szükség atlétikai jellegű fesztiválok szervezésére, amelyek jobban megszerettetik a mozgást az emberekkel. Mint az egyik résztvevő (öt kilométeres távot választott), kiemelte,
Ezek mellett gratulált az önkormányzatnak az esemény megszervezéséért. Szabó Gabriela mellett az esemény védnöke még Novák Eduárd sportminiszter, paralimpiai bajnok és Adrian Teslovan többszörös ralibajnok. A Runnig Fesztivál Csíkszereda főszervezője Miklós Edit korábbi kiváló alpesi síző.
A csíkszeredai futófesztivál idején, szeptember 17-én, szombaton a következő útvonalon lesz teljes útlezárás a városban 16 és 16.30 óra között: Szabadság tér – Temesvári sugárút (a promenádon) – Majláth Gusztáv Károly tér – Petőfi Sándor utca – Vár tér – Nicolae Bălcescu utca – központi park –Temesvári sugárút – Szabadság tér. Bővebb információkat a futófesztiválról a www.runningfestival.ro oldalon lehet találni.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
szóljon hozzá!