
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Életbe lépett a forgalomváltozás, hétfőtől csak a Mihai Eminescu utcából lehet behajtani a csíkszeredai élelmiszerpiac udvarára, innen pedig csak a Kossuth utca irányábal lehet kihajtani – tájékoztat Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
2021. június 07., 10:262021. június 07., 10:26
2021. június 07., 10:282021. június 07., 10:28
A kihelyezett, forgalomváltozást jelző táblák megtiltják a piachoz való behajtást a Kossuth Lajos utcából. Egy másik forgalomváltozás Tető utcában lépett érvényben ahol tilos a megállás a Hunyadi János utcától a Kalász negyedi lépcsőig tartó szakaszon azon az oldalon, amelyen nincsenek kijelölt parkolóhelyek – tájékoztat a városháza.

Egyirányúsítják a piacudvart, és megállást tiltó táblákat helyeznek ki a Tető utcán arra a szakaszra, ahol rendszerint az úttesten parkolnak az autók. A két intézkedés célja a forgalombeli fennakadások felszámolása – tájékoztat közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
A szokatlanul enyhe időjárás miatt Székelyföldön a téli síszezon idén két-három hetes csúszásban van a tavalyi évhez képest. A tartós fagyok hiánya miatt a hóágyúzás sem hatékony, ami komoly gazdasági kockázatot jelent a hegyvidéki turizmus egészére.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
2 hozzászólás