
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A gyanú szerint tudatmódosító szer hatása alatt vezetett az a sofőr, akit a ludasi rendőröknek sikerült kiszűrniük a forgalomból péntekre virradóan.
2024. május 31., 19:172024. május 31., 19:17
Május 30-án, csütörtökön egy országos akció keretében végzett ellenőrzés alkalmával a ludasi rendőrőrs alkalmazottai Maroskecén egy férfi vezette személygépkocsit állítottak meg a forgalomban. A 45 éves sofőr nem tudta felmutatni gépjárművezetői engedélyét, mégpedig azért, mint az e-DAC alkalmazás kimutatta, mert azt már korábban felfüggesztették. Az illető ellen bűnügyi eljárás indult.
Péntekre virradóan a ludasi rendőröknek ismét fogásuk volt: az E60-as úton Kutyfalván egy járművet intettek megállásra. A vizsgálatok nyomán felmerült a gyanúja annak, hogy a járművet vezető 34 éves férfi tiltott szerek hatása alatt ült kormánykerék mögé, ezért az illetőt további ellenőrzéseke bekísérték egy egészségügyi intézménybe. Az autóban talált, port tartalmazó tasakot elkobozták, hogy alaposan kivizsgálják.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
szóljon hozzá!