
Fotó: Egyfeszt
A több mint háromszáz zenés, kulturális, gasztronómiai és más program várhatóan fesztiválozók tízezreit vonzza Gyergyószentmiklósra, az Egyfeszt összművészeti fesztiválra. A szervezők számos olyan információt közöltek, amelyek hasznosak lehetnek a csütörtökön kezdődő programsorozat résztvevőinek.
2023. augusztus 03., 13:382023. augusztus 03., 13:38
2023. augusztus 03., 19:462023. augusztus 03., 19:46
Két, egyenként több mint száz autó befogadására alkalmas parkoló várja az Egyfesztre személygépkocsival érkezőket: az egyiket a város Gyergyószárhegy felőli bejáratánál, a Godako Sportközpontnál találhatják meg az autósok, a másik pedig a Kossuth Lajos utcán, a vasúti átjáró közelében lesz kialakítva. A parkolókhoz jelzőtáblák vezetik majd az érkezőket. A parkolás kérdése azért is lényeges, mert a város számos útján közművesítési, útépítési munkálatok folynak, ezért a közlekedés várhatóan nehézkes lesz, és parkolóhelyet sem lesz könnyű találni a fesztiválhelyszínek közelében.
A szervezők arra kérik a fesztiválozókat, hogy érkezzenek időben, megelőzve, hogy lemaradjanak a kiszemelt programokról.
Aki vonattal utazna Gyergyószentmiklósra Csíkszeredából, az reggel 9-kor, 12.14-kor, 15.37-kor, és 16.54-kor induló járatokkal érkezhet, visszafelé pedig 0.58-kor indul vonat. Marosvásárhelyről 13.45-kor és 14.30-kor indulnak olyan vonatok, amelyekkel délutánra vagy estére, a nagykoncertek kezdésére el lehet érni. Visszafelé 1.18–as indulással lehet utazni.
A Gyergyói-medencében ingyenes autóbuszok biztosítják az összeköttetést a fesztiválozók számára. A gyergyószentmiklósi kultúrháztól Gyergyóremete felé 16 órakor és éjjel 1-kor indul az autóbusz, a délutáni 16.40-kor indul vissza. Útközben Szárhegyen és Ditróban is fel-, illetve leszállhatnak az utasok. Alfalun át Tekerőpatak irányába is indul járat ugyancsak 16 és 1 órakor Csomafalva, Újfalu és Kilyénfalva érintésével.
A fesztivál idején Gyergyószentmiklós központjában a turisztikai irodánál reggel 9 és éjjel 1 óra között lehet karszalagot váltani. Emellett a fesztiváludvarok bejáratánál, illetve a labdarúgópálya kapujánál is van erre lehetőség a programok kezdete előtt, illetve azok alatt. Fontos tudnivaló, hogy
A szervezők kérnek mindenkit, hogy ezt minél korábban tegye meg a torlódás elkerülése érdekében.
Többféle jegy/bérlet vásárolható:
a fesztiváljegy minden udvarba és a nagyszínpadi koncertekre is belépést biztosít a fesztivál teljes ideje alatt;
a napijegy egy napra biztosít belépést minden udvarba és a nagyszínpadi koncertekre egyaránt. Ez az illető napon reggel 9-től másnap reggel 8-ig érvényes;
a gyerekbérlet (6–14 év közötti gyerekeknek) minden udvarba és a nagyszínpadi koncertekre is belépést biztosít a fesztivál teljes ideje alatt. 6 évesnél kisebb gyerekek számára a fesztivál ingyenesen látogatható;
a diákbérlet (14–18 év közötti fiataloknak) minden udvarba és a nagyszínpadi koncertekre egyaránt biztosít belépést a fesztivál teljes ideje alatt.
Az Egyfeszt esti koncertjei előtt a kapunyitás csütörtökön, pénteken és vasárnap 18 órakor, szombaton 17 órakor lesz.
mert nem minden helyszínen áll rendelkezésre kártyaolvasó, és esetleges áram-, vagy internetszolgáltatás kieséskor sem lehet kártyát használni. A helyszínek közelében azonban több bankautomata is található.
Munkacsoportot hozott létre az igazságügyi minisztérium a büntethetőség alsó korhatárának felülvizsgálatára – jelentette be hétfőn Radu Marinescu tárcavezető.
Az erdélyi Nagysinken (Cincu) működő NATO-támaszpont lőtere lesz a katonai szövetség most kezdődő, Dynamic Front 26 elnevezésű többnemzetiségű tüzérségi hadgyakorlatának egyik helyszíne – közölte hétfőn a román védelmi minisztérium (MAPN).
Óvatosságra inti a sofőröket és a gyalogosokat Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hiszen a hétfő reggeli után újabb jegesedés várható az ónos eső miatt a megyeszékhelyen.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
Január 27-e az emberiség egyik legnagyobb tragédiájára való emlékezés és reflektálás napja – hangsúlyozta a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából hétfőn közzétett üzenetében Nicușor Dan.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Közzétették a január utolsó, illetve február első hetére vonatkozó friss időjárás-előrejelzést.
Eltűnt egy emberölés miatt elítélt török állampolgár, miután néhány napos eltávozást kapott a bukaresti rahovai börtönből – a rendőrség nagy erőkkel keresi a férfit.
Első-és másofokú (sárga és narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyóra, többek között Hargita és Kovászna megyében is.
Több ittas járművezetőt és egy jogosítvány nélkül közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök az elmúlt hétvégén Hargita megyében.
szóljon hozzá!