
Balról jobbra: Molnár-Csorba Zsombor, Böjte Andrea, Kassay Péter, Barti Tihamér, Albu István
Fotó: Bagi József
Második kiadásához érkezett az Egyfeszt, a Gyergyói-medence összművészeti fesztiválja. Az augusztus 4-7. között zajló eseménysorozat közel 900 programot kínál.
2022. július 11., 19:162022. július 11., 19:16
2022. július 11., 19:262022. július 11., 19:26
A 25-30 fős szervező csapat az elmúlt időszakot éjt nappallá téve dolgozott azon, hogy struktúrájában a tavalyihoz, de kibővítve idén is megszervezzék az Egyfesztet. A szervezők sajtótájékoztatón ismertették a rendezvényt, kiemelve, hogy a kultúra, kaland, hagyomány, zene tematikák köré csoportosuló programok közös nevezője az értékteremtés.

Négy hét múlva, augusztus 4-én megszólal a zene, kezdődnek a kulturális és más szórakoztató programok Gyergyószéken, az Egyfeszt összművészeti fesztivál második kiadásán. A kínálat még színesebb, mint 2021-ben.
– hangsúlyozta az Egyfeszt kapcsán Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke.
Idén több új helyszínnel gyarapodik a fesztivál, bővült az udvarok száma, és olyan programpontokat is becsempésztek a kínálatba a szervezők, amik egyedi és új élményt nyújtanak.
„A tavalyi következtetéseket levonva, vannak olyan oldalai az Egyfesztnek, amiket érdemes bővíteni, megerősíteni, de van olyan is, amit nem. Amit megerősítenénk, ezek az udvarok, így idén lesz Gyerekudvar, lesz egy Világzenei Színpad.
– hangsúlyozta az Egyfeszt főszervezője, Kassay Péter.
Hat településen zajlik idén a fesztivál, Gyergyószentmiklós mellett, Szárhegyen, Ditróban, Remetén, Alfaluban és Csomafalván is több programon vehetnek részt az érdeklődők. „Hangsúlyosan a zenéről is szól a fesztivál, amit kiemelnék az a sztár meghívottak. Többek között itt lesz a The Gipsy Kings, a Wellhello, de az Irie Maffia is” – mondta.
Fotó: Bagi József
A sajtótájékoztatón Albu István, a Figura Stúdió Színház igazgatója kihangsúlyozta, idén is szem előtt tartották, hogy
Így az irodalom és színház közötti összefonódás is megmutatkozik a programok által. Az Egyfeszt programja és minden egyéb tudnivaló megtalálható a fesztivál honlapján.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!