
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három tűzeset is történt Udvarhelyszéken a hétfői nap folyamán. A tűzoltóknak mindhárom helyszínen sikerült megfékezniük a lángokat, egyik esetnél sem történt személyi sérülés, viszont jelentős anyagi károk keletkeztek – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság keddi tájékoztatásából.
2021. október 19., 17:182021. október 19., 17:18
Kigyulladt egy ház Székelylengyelfalván hétfőn, a helyszínre két székelyudvarhelyi tűzoltóalakulat szállt ki, akiknek mintegy 25 négyzetméternyi területen kellett megfékezniük a lángokat. Kiérkezésükkor ugyanakkor fennállt a veszély, hogy a lángok átterjednek a ház egészére, illetve a szomszédos épületre is, a tűzoltóknak végül sikerült megakadályozniuk a lángok továbbterjedését. A tűzeset következtében senki nem sérült meg.
A tűzesetben mintegy 38 ezer lej értékben semmisültek meg anyagi javak, de a beavatkozás következtében mintegy 220 ezer lej összértékben sikerült anyagi javakat megmenteniük.
Ugyancsak hétfőn riasztották a tűzoltókat Homoródalmásra is, ahol szintén egy lakóház gyulladt ki. A helyszínre a székelyudvarhelyi hivatásos-, valamint a homoródalmási és lövétei önkéntes tűzoltók szálltak ki. A gyors közbelépésének köszönhetően sikerült eloltaniuk a lakóház tetején elterjedő lángokat, melyek egy nem megfelelően szigetelt kémény miatt keletkeztek. A tűzeset során senki nem sérült meg, az anyagi kár azonban jelentős. A lángok martalékává vált ugyanis a tetőzet mintegy 70 négyzetméternyi része, valamint a padlásrész.
Bögözben egy gazdasági épületben is tűz ütött ki hétfőn, a helyi önkéntes tűzoltóalakulat mellett ebben az esetben is a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltók siettek a helyszínre.
Az eset során a melléképület tetejének faszerkezete és cserepeinek nagy része a lángok martalékává vált, az oldalfalak megégtek, illetve a bent tárolt takarmány is odaveszett. A tüzet feltehetően egy meghibásodott, nem megfelelően szigetelt vezeték miatt keletkezett rövidzárlat okozta.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
Magyar Menyasszony címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, ahol nem csak az elmúlt 500 év menyasszonyi ruháit, levelezéseket tekinthetik meg az érdeklődők, hanem történetekkel is gazdagodnak.
Elkezdődött a pótérettségi írásbeli szakasza: Székelyföldön majdnem kétezer diák vizsgázik. Hétfőn a román írásbelivel kezdik. Egy romántanár tanácsokat is ad a román nyelv gyakorlásához, amelyhez elengedhetetlen az élő román beszéd gyakorlása.
Nicușor Dan államfő pénteken visszaküldte a parlamentnek újratárgyalásra a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt.
A kormány pénteken megteremtette a jogalapot arra, hogy a Transelectrica az országos villamosenergia-diszpécserszolgálaton keresztül augusztus 31-éig biztonsági intézkedéseket rendeljen el, ha ezt a villamosenergia-rendszer helyzete indokolja.
Medvebiztos hulladéktárolókat helyezett ki Gyergyószentmiklós önkormányzata a 4-es kilométerként ismert üdülőövezetben. Ezzel már jól bevált példát követnek, és a medvék mellett az illegális hulladéklerakást is visszaszorítanák.
A helyreállítási forrásokból elkülönített összeg kimerüléséig ingyenes marad az első elektronikus személyi igazolvány kiállítása. Az erről szóló határozatot pénteki ülésén fogadta el a kormány.
A Richter-skála szerint 3,2-as erősségű földrengés történt pénteken 14 óra 23 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi katasztrófavédelmi bizottság.
A Duna vízhozama Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába, pénteken továbbra is 1400 köbméter másodpercenként, amely az 1985-ben jegyzett történelmi mélypontnak felel meg – közölte pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
szóljon hozzá!