
Egyöntetű támogatást élvez az új madéfalvi RMDSZ-es polgármesterjelölt, Csibi József (balról)
Fotó: Pinti Attila
Csibi József, a madéfalvi RMDSZ jelöltje az egyedüli, aki indul a június 11-ei időközi választáson a madéfalvi polgármesteri tisztségért. Habár versenyhelyzet nem lesz – mivel az MPP és az EMNP nem indít saját jelöltet –, arra bátorítanak minden helyit, hogy vegyenek részt a szavazáson.
2017. május 23., 12:392017. május 23., 12:39
Lejárt hétfőn éjfélkor a jelöltállítás időszaka az időközi választásokra, Madéfalván
– számolt be kedden, az ebből az alkalomból szervezett sajtótájékoztatón Szentes Csaba, a helyi RMDSZ vezetője. A korábbi polgármester – aki esetében a feddhetetlenségi ügynökség korábban összeférhetetlenséget állapított meg, emiatt pedig három évre eltiltották a közügyektől – azt is leszögezte, a helyi küldöttek tanácsa (HKT) és az önkormányzat tanácsi testülete is teljes vállszéllességgel támogatja az új RMDSZ-es polgármesterjelöltet, Csibi Józsefet, aki a tavaly megfogalmazott programjukat viszi tovább.
Fotó: Pinti Attila
Csibi József polgármesterjelölt felszólalásában ismertette,
Részt vett a tavalyi RMDSZ-es program kidolgozásában, így annak megfelelően folytatja az elkezdett munkát, a folyamatban levő projekteket. Szőcs László megbízott polgármester elmondta, miután december elején rábízták a feladatkört, próbált úgy tevékenykedni, hogy a közösség legkevésbé érezhesse, hogy polgármester nélkül maradt a település, és most is bízik abban, hogy a következő polgármester munkába állása után sem érzi majd meg a közösség, hogy új személy került a község élére, hanem gördülékenyen folytatódik a munka.
Fotó: Pinti Attila
Szentes Antal megyei önkormányzati képviselő támogatásáról biztosította a polgármester-jelöltet, bízva benne, hogy fennmarad az eddigiekhez hasonló együttműködés a helyi és megyei önkormányzat között. Becze István, a RMDSZ Csík Területi Szervezetének ügyvezető elnöke megköszönte Szentes Csabának az elmúlt tíz évben kifejtett tevékenységét, hogy nemcsak falut, hanem közösséget is építettek. Újságírói kérdésre az is elhangzott, hogy
ezzel is bizonyítva, hogy a madéfalviaknak fontosak a közügyek.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
szóljon hozzá!