Hirdetés
Hirdetés

Egyesületekre bízták Marosvásárhelyen a karácsonyi vásár lebonyolítását és a gyermekváros üzemeltetését

Várhatóan minden lesz a marosvásárhelyi karácsonyi vásáron, mi szem-szájnak ingere. Képünk illusztráció •  Fotó: Rédai Attila

Várhatóan minden lesz a marosvásárhelyi karácsonyi vásáron, mi szem-szájnak ingere. Képünk illusztráció

Fotó: Rédai Attila

Rendkívüli tanácsülésen szavazták meg a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők, hogy két egyesület szervezze meg idén a gyermekvárost és a karácsonyi vásárt, amelyekre a város költségvetéséből  160 ezer, illetve 168 ezer lejt kapnak. Az önrész nem szerepel a városháza honlapjára feltöltött határozattervezetekben.

Simon Virág

2021. november 19., 16:512021. november 19., 16:51

Rendkívüli ülésen fogadták el, a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők pénteken,  hogy a város együttműködési szerződést köt a Parapács Egyesülettel, amely a karácsonyi vásárt fogja lebonyolítani, és a Merkúr Szervezettel, amelyet megbíztak a gyermekváros létrehozásával és működtetésével.

Hirdetés

Az online ülésen Sebastian Pui, liberális önkormányzati képviselő arra volt kíváncsi, hogy a marosvásárhelyi városvezetés meghirdette-e, hogy egyesületek és alapítványok jelentkezhetnek, hogy megszervezzék a két karácsonyi ünnepkörhöz kötött eseményt. Azt is szóvá tette, hogy

érdemes lett volna magáncégek bevonásával szervezni ezeket az eseményeket, mert így elég sok pénzbe kerül a városnak.

Mint a városháza illetékese elmondta, nem történt ilyen felhívás, a két érintett szervezet jelentkezett a városházán, együttműködést ajánlva a rendezvények lebonyolítására. A Szabad Ember Pártjának képviselője, Pápai László szintén kifogásolta, hogy

nem történt előválogatás, nem kérdezték meg a többi marosvásárhelyi egyesületet és szervezetet, hogy részt kívánnak-e venni a gyermekváros és a karácsonyi vásár megszervezésében.

Javasolta, hogy a városháza által biztosított házikókban a kézművesek és árusok 40 százaléka legyen vásárhelyi és legalább 60 százaléka Maros megyei, ha már a hivatal anyagi támogatásával jön létre mindkét eseménysorozat. Ezt a javaslatát elfogadták.

A tanácsosok által elfogadott együttműködési szerződés értelmében a Jakab István elnök által vezetett Parapács Egyesület karácsonyi vásárt fog szervezi a Színház téren, ahol a városháza felállít egy fenyőfát. Mint korábban beszámoltunk róla, idén,  a tervek szerint műfenyőt díszítenek fel Marosvásárhelyen. A Színház téren színpad is lesz, ahol egyházi és világi kórusok léphetnek majd fel, karácsonyi dalokat előadva, emellett Mikulásházat is kialakítanak a helyszínen.

Az egyesület önkéntesei lecsiszolják és lefestik a vársétányon levő padokat és fényekkel, látványelemekkel díszítik a vár egy részét.

Itt fotózásra alkalmas helyet is kialakítanak. Az Egyesület 168 ezer lejes támogatást kap erre a várostól. Az együttműködés november 28 és december 28 között érvényes.

A Merkúr szervezet december 2-a és 24-e között  a vársétányon és a vár előtti téren rendezi be a gyermekvárost. Lesz kisvonat emellett 12 házikóban lehet meleg teát, forralt bort, kézműves finomságokat vásárolni, ugyanakkor a Mikulással is minden nap lehet majd találkozni. Az egyezmény értelmében

a városháza lezárja a vársétány Avram Iancu és  Nicolae Iorga utcák közötti sávját a hatékony helyszínkihasználás érdekében.

Bár az együttműködési szerződések értelmében mindkét szervező önrésszel is hozzájárul ezen eseménysorozatok megtartásához, a városháza honlapján nem találtuk meg az erről szóló mellékleteket, ezeket várhatóan egy későbbi időpontban teszik közzé.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 24., szombat

Újabb földrengés volt az országban, ebben a hónapban már a tizennegyedik

A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Újabb földrengés volt az országban, ebben a hónapban már a tizennegyedik
Hirdetés
2026. január 24., szombat

Új fordulat a csenei gyilkosságban: kábítószer-ügyben is nyomoznak

A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.

Új fordulat a csenei gyilkosságban: kábítószer-ügyben is nyomoznak
2026. január 24., szombat

Ilie Bolojan: a PSD-nek kell eldöntenie, marad-e a kormánykoalícióban

A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.

Ilie Bolojan: a PSD-nek kell eldöntenie, marad-e a kormánykoalícióban
2026. január 23., péntek

A februári sívakációt érinti a következő tanév legfőbb változása

Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.

A februári sívakációt érinti a következő tanév legfőbb változása
Hirdetés
2026. január 23., péntek

Szánkózás közben esett a folyóba két kisgyerek, egyikük eltűnt a jeges vízben – frissítve

Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

Szánkózás közben esett a folyóba két kisgyerek, egyikük eltűnt a jeges vízben – frissítve
2026. január 23., péntek

Lehet, hogy mégsem vezetik ki a gázárplafont áprilisban

A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.

Lehet, hogy mégsem vezetik ki a gázárplafont áprilisban
2026. január 23., péntek

Lavina volt egy romániai út közelében – fotók

Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.

Lavina volt egy romániai út közelében – fotók
Hirdetés
2026. január 23., péntek

Továbbra sincs döntés Borbolyék fellebbezéséről

Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.

Továbbra sincs döntés Borbolyék fellebbezéséről
2026. január 23., péntek

Csíkszeredában és Marosvásárhelyen is aláírásokat gyűjtenek az adók csökkentésére

Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.

Csíkszeredában és Marosvásárhelyen is aláírásokat gyűjtenek az adók csökkentésére
2026. január 23., péntek

Átadtuk a Székelyhon Mit tartogat 2026? játékának nyereményét

Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.

Átadtuk a Székelyhon Mit tartogat 2026? játékának nyereményét
Hirdetés