
Csoportonként legtöbb kilenc gyermeket fogadhatnának, holott hétszer annyian vannak bölcsődében. Archív
Fotó: Pál Árpád
Ősz előtt nem nyit a székelyudvarhelyi bölcsőde: az intézménynél szinte lehetetlen lenne betartani a járványvédelmi előírásokat, hiszen az esetleg újraindulásnál a gyerekek kevesebb mint felét fogadhatnák.
2020. június 12., 10:212020. június 12., 10:21
A város által fenntartott bölcsődében négy csoport van, összesen hetven hároméves kor alatti kisgyereket tudnak fogadni. Egyébként az intézmény rendszerint maximális kapacitáson működik, üres helyek nincsenek a csoportokban.
„Sokan vajúdtunk az induláson, hiszen tudjuk, hogy a szülők, akiknek gyerekei nálunk járnak, rendszerint rá vannak szorulva az intézményre. De egyelőre – a polgármesteri hivatal oktatásért felelős referensével is konzultálva – nem látjuk annak lehetőségét, hogy újra megnyisson a bölcsőde” – mondta el lapunknak Lukács Kinga igazgató. A térségben egy másik magánbölcsőde működik, amelyben csupán egy kis létszámú csoport van, így a városi bölcsőde az egyetlen, amely (az augusztusi szabadságot leszámítva) egész évben fogadja a kicsiket.
Alaposan megvizsgálták a hatályos előírásokat, jegyezte meg az intézményvezető: a biztonsági előírásokat betartva is legtöbb kilenc gyereket fogadhatnának egy csoportba.
– jegyezte meg Lukács Kinga, hozzáfűzve: a bölcsődeépület kifejezetten négy csoport működtetésére épült, sem a hely, sem a személyzet nem elegendő ahhoz, hogy több csoportra osztva visszafogadják az összes gyermeket. Megjegyezte: latolgatták annak lehetőségét, hogy a szülőkkel egyeztetve döntenének ebben a kérdésben, végül arra a következtetésre jutottak, hogy jelen esetben nincsen járható, diszkrimináció mentes út.
Biztosan tudni azonban, hogy a bölcsődei beiratkozás július harmadik hetében fog elkezdődni. Amint az intézményvezető kifejtette: nem hozhatják előbbre az időpontot, hiszen csak a napközibe való beiratkozás után derül ki pontosan, hogy hány szabad hely lesz az intézménynél.
Olyan eset is van, hogy a kisgyerek jövő januárban lesz hároméves: a szülők beíratják a napközibe, ha viszont nem lenne elég hely, akkor még egy évig maradna a bölcsődében” – hozta fel példaként Lukács Kinga.
Egyébként a beiratkozás a korábbi évekhez hasonlóan zajlik majd, a szülőknek iratcsomót kell összeállítaniuk, amelyben egyebek mellett munkahelyi és fizetési igazolásnak, személyazonossági igazolványmásolatnak, a gyermek születési bizonyítvány másolatának és egy orvosi igazolásnak kell benne lennie. A részleteket a polgármesteri hivatal honlapján teszik majd közzé. A kiértékelést követően az eredményeket a Tábor-negyedi bölcsődénél függesztik ki.
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
szóljon hozzá!