
Nem szabadulunk ettől a látványtól Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Alkalmatlannak találták az egyetlen céget, amely jelentkezett a marosvásárhelyi és környező települések háztartási hulladékának összegyűjtésére és elszállítására kiírt közbeszerzésre, így újra kell kezdeni az egész eljárást. Ez azt jelenti, hogy továbbra is szemétszolgáltató nélkül maradnak a települések és továbbra is szeméthalmok éktelenkednek majd a tömbháznegyedekben, udvarokban.
2023. április 26., 13:492023. április 26., 13:49
2023. április 26., 13:522023. április 26., 13:52
Nem felelt meg a minimális követelményeknek sem az a cég, amely a Maros megyei II-es övezethez tartozó települések ideiglenes hulladékgazdálkodásának az elvégzésére jelentkezett, így abbahagyták vele az egyeztetéseket.
A hulladékgazdálkodásért felelős Ecolect igazgatója, Tóth Andrea a Székelyhonnak elmondta:
„Meg kell érteni, hogy egy havonta 2 millió lejt érő, összesen 35 millió lejes szerződésről van szó, az ajánlat pedig, amit a cégeknek be kell nyújtaniuk, akár az 500 oldalas terjedelmet is elérhetik. Ezt mind át kellett nézni, ahol szükséges volt, pontosításokat kellett kérni.
Kedden este tíz óra utánig egyeztettünk a kollégákkal, még jobban egyszerűsítettük az eljárást és kiküldtük az érintett önkormányzatoknak az új feladatfüzetet. Ezt egy-két nap alatt el kell fogadják, hogy újra meghívót tudjunk küldeni a cégeknek, hogy ajánlatot tegyenek. Igyekszünk minél gyorsabban eljárni, hogy mihamarabb szolgáltatót tudjunk találni” – mondta az illetékes.
Ha ma kiürítenék két nap múlva újra tele lenének a tárolók
Fotó: Haáz Vince
Rákérdeztünk arra is, hogy milyen könnyítéseket kell eszközölni annak reményében, hogy esetleg más szolgáltatók is megfeleljenek a kritériumoknak. Megtudtuk, hogy
Tóth Andrea kérdésünkre azt is elmondta, hogy
Azt teszi lehetővé, hogy ha nincs ideiglenes szolgáltató sem, akkor sürgősségi eljárással lehessen egy-egy megrendeléssel összegyűjteni és elszállíttatni a hulladékot. Mint ismert, Marosvásárhelyen jelenleg ilyen megrendelés alapján gyűjtötték össze a két hete halmozódó háztartási hulladékot.
Átmeneti állapot, de meddig?
Fotó: Haáz Vince
Megkérdeztük az illetékest, vajon lehetséges-e, hogy a cégek éppen azért nem teljesítik a feladatfüzetbe foglalt követelményeket, hogy azok egyre csak fogyjanak, és nekik kevesebbnek kelljen megfelelniük. Hiszen, mint ismert, az első meghívásra egyetlen cég sem jelentkezett, amikor azonban csökkentették a követelményeket – például régebbi kukásautókat is elfogadtak –, akadt vállalkozó.
Az Ecolect immár harmadik alkalommal módosítja a feladatfüzetet, egyszerűsítve azt, csökkentve az elvárásokat is. Tóth Andrea ezen felvetésünket nem kívánta sem megerősíteni, sem cáfolni.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
szóljon hozzá!