
Szovátán, a Medve tó körüli sétányon van, aki délben is maszkban sétál
Fotó: Haáz Vince
Bár fényképek bizonyítják és személyesen is meg lehet arról győződni, hogy a közkedvelt fürdőhelyeken lehetetlen betartani a másfél méteres távolságot, és akarva-akaratlanul közel kerülnek egymáshoz az emberek, egyelőre Szovátán és a sós vizű strandjáról neves Marosszentgyörgyön sem rendelték el a maszkviselést.
2020. augusztus 08., 20:122020. augusztus 08., 20:12
2020. augusztus 08., 20:132020. augusztus 08., 20:13
A Szovátai Polgármesteri Hivatal szombaton késő délután közölte a helyi sürgősségi esetek bizottságának döntését, amely pontosan meghatározta, hogy mikor és hol kell letakarni a szájat és az orrot védőmaszkkal.
A döntés értelmében Szováta város fürdőtelepén 18- 22 óra között kötelező a maszkviselés a Rózsák útján (a rendőrségi útkereszteződéstől a Medve-tóig) és a két központi parkban (Petőfi - és Balcescu parkban) és a Fenyő útján (a Medve-tótól az autóbusz-állomásig).
Lehetetlen betartani a másfél méteres távolságot a tó partján
Fotó: Haáz Vince
Az ország minden részéből érkeznek turisták a Medve tóhoz, szombaton is nagy volt a zsúfoltság
Fotó: Haáz Vince
A szovátai Medve tóhoz és Fekete tó strandjához hasonlóan közkedvelt fürdőhely a marosszentgyörgyi Apollo-strand, ahova naponta több százan látogatnak el. A település polgármestere, Sófalvi Szabolcs közösségi oldalán megosztotta a megyei sürgősségi bizottság döntését, amelynek értelmében a visszavonásig kötelező a maszk viselete az alábbi nyílt tereken:
A helyi döntés értelmében a a szovátai fürdőtelepen 18-22 óra között kell maszkot viselni
Fotó: Haáz Vince
Maszkot kell viselni a vonatállomásokon, buszmegállókban, és buszállomásokon, valamint turisztikai látványosságok előtti köztereken, nagy forgalmú sétálóutcákon és tereken. Érdeklődésünkre, hogy született-e döntés az Apollo-strandra vonatkozóan, a polgármester azt válaszolta, hogy még nincs ilyen döntés.
A maszkviselését a rendőrök, csendőrök, közegészségügyi igazgatóság alkalmazottai, de a fogyasztóvédők is ellenőrzik.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
szóljon hozzá!