
Az árkülönbözetet kellett volna befizessék a patikák az államkasszába, de ez már nem kell megtörténjen
Elcsitultak a kedélyek az állam által a gyógyszertáraktól évekre visszamenőleg követelt gyógyszerár-kedvezmények problémája körül, egy törvénymódosításnak köszönhetően ugyanis egyelőre mégsem kell befizessék ezeket az összegeket az államkasszába a gyógyszertárak működtetői.
2022. október 29., 11:062022. október 29., 11:06
A törvénymódosítás eredményeként hatalmas többletmunkától és -költségektől mentesülnek a gyógyszertárak, ugyanis – egyelőre –
A gyógyszertárak Hargita megyei képviselői múlt héten találkoztak a megyei egészségbiztosítási pénztár vezetőségével, haladékot kértek volna a kimutatások elkészítésére, ám ez végül okafogyottá vált, ugyanis a találkozás másnapján
– tudtuk meg a Hargita Megyei Gyógyszerészkamara elnökétől. Amint arról Melles Melinda tájékoztatott, a törvénymódosításban foglaltak szerint
Ezt már az egészségbiztosítási pénztár sem kéri a patikáktól – mondta a gyógyszerészkamara elnöke, kitérve arra is, hogy az egészségbiztosítási pénztár csak a keretszerződésbe foglalt, jogokra és kötelezettségekre vonatkozó előírások alapján végezhet ellenőrzéseket a patikákban, a rendhagyó kimutatások ellenőrzése azonban nem tartozik ezek közé.
A képviselőház által elfogadott törvénymódosítás értelmében a gyógyszertárak mentesülnek a 2015 januárja óta kiadott gyógyszerek után számolt azon költségek kifizetése alól, amelyek
Ez az előírás a beszerzési árra, illetve a kereskedelmi kedvezményekkel csökkentett beszerzési árra vonatkozóan is tartalmaz előírásokat.
Fotó: Veres Nándor
A 2015 óta kialkudott gyógyszerár-kedvezményeknek az államkasszába történő befizetésére a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék nyáron meghozott döntése következtében lettek volna kötelesek a patikák működtetői. Az ítéletben a testület azt állapította meg, hogy
ugyanis az egészségbiztosító az egészségügyi minisztérium által megszabott árat fizeti ki a gyógyszertáraknak, holott – a számvevőszék álláspontja szerint – le kellene vonni az árból az esetleges árkedvezményeket, amelyeket a patikák kialkudtak a nagybani gyógyszerforgalmazókkal. Ez nagy felháborodást keltett a gyógyszertárak működtetői körében, akik arra panaszkodtak, hogy az intézkedés teljesen törvénytelen.
A Hargita Megyei Gyógyszerészkamara elnöke akkor a témával kapcsolatban nyilatkozva lapunknak rámutatott:
Hangsúlyozta ugyanakkor azt is, hogy amennyiben ő ki tudja alkudni az árkedvezményt a nagybani gyógyszerforgalmazóval, ha akarná se tudná bevezetni a kedvezményes árat a rendszerbe, mert az hibaüzenetet írna ki, tehát
A Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék ítélete nyomán – amelyben a semmítőszék elutasította az egészségbiztosítási pénztár (CNAS) fellebbezését – a CNAS kénytelen volt hét évre visszamenőleg bekérni a gyógyszertáraktól a gyógyszereladásokra vonatkozó adatokat.
A törvénymódosítás az államelnöki kihirdetésétől válik alkalmazhatóvá a gyakorlatban – mondta el Melles Melinda. A megyei gyógyszerészkamara elnöke bízik benne, hogy ezzel lezárul a gyógyszerészek számára hónapok óta sok fejfájást okozó ügy, és végre a betegek kiszolgálására fordíthatják idejüket, amire az akadozó gyógyszerellátás miatt is egyre nagyobb szükség van.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!