
A Somostetőn is csak mutatóban hullt a hó
Fotó: Rab Zoltán
Marosvásárhelyen még nincs hóeltakarítással megbízott szolgáltató, a direkt tárgyaláson kiválasztott céget csütörtökön bízhatja meg a feladattal Marosvásárhely önkormányzati képviselő-testülete. Találtak ugyanakkor egy szükségmegoldást, hogy ne érje váratlanul a várost az esetleges hétvégi havazás.
2020. november 21., 12:042020. november 21., 12:04
2020. november 21., 16:322020. november 21., 16:32
Szombatra virradóan a Kishegyszőllőn és a Somostetőn volt havazásra utaló jel, a város között eső formájában hullt le a csapadék. Vasárnapra virradóra újabb lehűlést jósolnak a meteorológusok, így az is lehetséges, hogy a csapadék hó formájában hull le Marosvásárhelyen. Mint korábban beszámoltunk róla
Korábban a Salubriserv biztosította ezt a szolgáltatást, de vele szerződést bontottak. Az új polgármester, Soós Zoltán már az első sajtótájékoztatóján elmondta, hogy mivel az időszűkében vannak direkt tárgyaláson fognak erre a télre szolgáltatót keresni a hóeltakarítás elvégzésére. Arról is beszélt, hogy azt szeretné, hogy az aszfaltot tönkretevő sózás helyett kalcium-klorid alapú vizes oldattal szórják le az utakat, járdákat, ezzel akadályozva meg a hó megmaradását, a jég képződését.
Fotó: Rab Zoltán
A polgármester kommunikációs tanácsadója, Borsos Csaba a Székelyhon érdeklődésére elmondta, hogy az elmúlt napokban kiválasztották a szolgáltatást végző céget, de
A novemberi soros tanácsülés a következő hét csütörtökén lesz, ekkor tűzik napirendre ezt a kérdést is. De, mint Borsos elmondta, a sürgősségi esetre is kerestek megoldást, így van egy cég, aki ha hétvégén, vagy csütörtökig lehavazik eltakarítja az utcákat.
Fotó: Rab Zoltán
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
szóljon hozzá!