
Egyelőre csak pénzbírságot rónak ki azokra a gépkocsivezetőkre, akik a járdán, zöldövezetekben, tiltott helyen állnak meg, parkolnak Marosvásárhelyen. A törvénysértő vagy gazdátlan autók elszállítása évek óta szünetel a megyeközpontban, és előre láthatóan jövő év elejétől oldódik csak meg.
2024. szeptember 10., 10:052024. szeptember 10., 10:05
Az iskolakezdés nemcsak a közúti forgalmat nehezíti meg Marosvásárhelyen, hanem a parkolási gondot is fokozza.
De az óvodák, elemi iskolák előtt a déli, kora délutáni órákban is nagyobb zsúfoltság lesz, hiszen sok diákot hazafelé is autóval szállítanak, még a körzeti iskolákból is.
Marosvásárhelyen több éve nincs megoldva a tilosban parkoló, gazdátlanul közterületen hagyott autók elszállítása, így
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
Raul Matiş, a helyi rendőrség vezetője a Székelyhonnak elmondta, hogy
Három esetben büntettek azért, mert zöldövezetre parkoltak gépkocsikkal, hosszabb idei elfoglalva azokat. Azon gépkocsivezetők, akiket első alkalommal értek tetten, csak szóbeli figyelmeztetést kaptak – az idei első félévben 51 alkalommal.
Bár Marosvásárhelyen már több éve napirenden van a tilosban parkoló, gazdátlanul közterületet elfoglaló autók elszállításának ügye, egyelőre sok előrelépés nem történt. Vagyis mégis, ha figyelembe vesszük, hogy
Fotó: Haáz Vince
A városháza honlapján található hivatalos irat szerint a Renualt típusú járművel
A közterület-felügyelő igazgatóság által vásárolt autót azonban egyelőre nem használják.
A Florian Moldovan igazgató által összeállított és a városháza honlapján olvasható határozattervezet szerint ugyanis
Azt javasolják, ezt a szolgáltatást ruházzák át a piacigazgatóságra, hiszen a parkolásért is ők felelnek. A tervezet szerint a piacigazgatóság átveszi az autót, és beindítja a tilosban és közterületen parkoló autók begyűjtését. A városháza biztosítja a területet, ahol az összeszedett autókat ideiglenesen tartani lehet.
Fotó: Haáz Vince
A tervezet szerint továbbá a piacigazgatóság
A városháza honlapján szereplő tervezet szerint a szolgáltatást jövő év január elsejétől kellene beindítani, ha addig sikerül az elképzelést elfogadtatni, és a piacigazgatóságnak is felkészülnie a működtetésre.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
szóljon hozzá!