
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ludovic Orban miniszterelnök szerint a kormány nem hozott még végleges döntést a pedagógusok bérének 2020. szeptember 1-jétől esedékes növelésével kapcsolatban – írja az Agerpres hírügynökség.
2019. december 17., 18:302019. december 17., 18:30
Kedden megkérdezték az újságírók a kormányfőtől, hogy kapnak-e újabb béremelést a pedagógusok jövő év szeptember 1-jétől, ahogyan azt az egységes bértörvény előírja.
„Még nem hoztunk végleges döntést ezzel kapcsolatban. Ha engem kérdeznek, szerintem nincsenek anyagi erőforrások erre a fizetésemelésre, amellyel gyakorlatilag 2020. szeptember 1-jétől a 2022-re előirányzott szintre nőnének a bérek” – válaszolt Orban. Hozzátette,
és meggyőződése, hogy „nagyon sok tanár megérti, milyen helyzetben van jelenleg a költségvetés, és hogy nagyon nehéz lenne finanszírozni a bérek előrehozott emelését”.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
szóljon hozzá!