
Számos hiányosság van a Maros megyei tömegközlekedés terén. Amennyire lehet, pótolnák a hiányosságokat. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A lakók, civil szervezetek és polgármesteri hivatalok is tanulmányozhatják és hozzászólhatnak a Maros Megyei Tanács által összeállított, a 2022-2026-ra érvényes megyei tömegközlekedési határozattervezethez. Nagy változásokra nem számíthatunk, ami a menetrend szerinti vidéki buszjáratokat illeti, de az eddigi hiányosságokat megpróbálják kiküszöbölni.
2021. augusztus 18., 08:562021. augusztus 18., 08:56
2021. augusztus 18., 13:012021. augusztus 18., 13:01
Maros megyében számos olyan kisebb település van, ahova egyáltalán, vagy csak hétköznaponként egyszer-kétszer van buszjárat. De az elmúlt másfél évben
Járatok szűntek meg, esetenként kisebb járművekkel próbálták megoldani az ingázók utaztatását. A menetrend szerinti távolsági járatok üzemeltetésének jogát négyévente ítéli oda megyei tanács szakigazgatósága a jelentkező cégeknek. Évente legalább egyszer felül szokták vizsgálni a járatok működését, módosításokat eszközölnek, ha ez indokolt.
A megyei tanács honlapján szerepelnek azok az útvonalak is, amelyekre szolgáltatókat fognak keresni, így érdemes ezeket tanulmányozni, hogy januártól senkit ne érjen kellemetlen meglepetés, amikor életbe lépnek a változások.
Maros Megye Tanácsának a tömegközlekedésért is felelős szakigazgatósága tartja a kapcsolatot a polgármesteri hivatalokkal, akiktől évente visszajelzést kérnek, hogy az ingázók, lakosok esetleges panaszai eljussanak hozzájuk. De nekik kell ellenőrizniük, a közlekedési rendőrökkel közösen azt is, hogy
Annak érdekében, hogy még alaposabb képet kapjanak a megyei tömegközlekedésről egy tanulmányt is készítettek, amelyben a felkért szakcég felmérte a buszjáratokat, a cégek bejelentései alapján az átlagos utazószámot, a tanfelügyelőség adatai szerint pedig azt, hogy hány diák ingázik egy-egy településről és hová.
Egyes útszakaszokon viszont több szolgáltató autóbusza közlekedik, ezért versenyhelyzet áll fent és esetenként elhalásszák egymás elől az utasokat. De az is kiderült, hogy a mikrobuszok, autóbuszok több, mint fele 10 évnél idősebb, így nem tud megfelelő körülményeket biztosítani az utasoknak.
A megyei tanács sajtószóvivőjétől, Molnár Imolától megtudtuk, hogy az elmúlt négy év tapasztalatai alapján, a 2022 januárjától esedékes megyeszintű tömegközlekedésről szóló határozattervezet összeállításakor próbálták kiküszöbölni az eddigi hiányosságokat. Például a jelenlegi tervezet szerint
De változtattak az útvonalak odaítélésének módján is, ezután a jelentkező cégekkel aláírt szerződések feltételei szigorúbbak lesznek. Ezzel szeretnék elkerülni azt, hogy a fuvarozók pár hetes szolgáltatás után lemondjanak egy-egy kevésbé jövedelmező útvonalról.
A Székelyhon kérdésére, hogy mennyire fogja befolyásolni a jelenleg közvitára bocsátott, és hamarosan elfogadásra javasolt megyei tömegközlekedési tervet a metropoliszövezeten belüli közszállítás tervezett beindítása. Ugyanis, az időnként újra elővett elképzelés szerint a város közelében levő településeket a városi tömegközlekedési vállalat szolgálná ki. A megyei önkormányzat sajtószóvivője elmondta, hogy a hamarosan elkészülő négy éves megyei terven lehet módosításokat eszközölni, erre korábban is volt példa.
De egyelőre, amit az ismert
A megyei menetrend szerinti járatokkal kapcsolatos határozattervezethez augusztus 23-ig lehet hozzászólni, javasolni, tájékoztatást kérni a 0265-263 211-as telefonszám, 1263-as mellékállomásán.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!