Romániában egyedinek számító sportközpont nyílik hamarosan Csíkszeredában. A város keleti részén, a volt traktorgyár mögötti telken többek között a gördeszkázás, a BMX kerékpározás, a falmászás és a hasonló sportok szerelmesei űzhetik kedvenc sportágukat. A beruházás a magyar állam támogatásával valósult meg.
2022. december 09., 13:382022. december 09., 13:38
2022. december 11., 13:152022. december 11., 13:15
Fotó: Veres Nándor
Romániában egyedinek számító sportközpont nyílik hamarosan Csíkszeredában. A város keleti részén, a volt traktorgyár mögötti telken többek között a gördeszkázás, a BMX kerékpározás, a falmászás és a hasonló sportok szerelmesei űzhetik kedvenc sportágukat. A beruházás a magyar állam támogatásával valósult meg.
2022. december 09., 13:382022. december 09., 13:38
2022. december 11., 13:152022. december 11., 13:15
Fotó: Veres Nándor
Kinda Géza több mint 30 éve a hódeszkázás és a rokon sportágak szerelmese, ő volt az első romániai snowboard-versenyző, aki nemzetközi versenyeken, világkupa-futamokon indult ebben a sportágban. Szinte egész élete az – szerinte tévesen – extrém sportoknak nevezett szakágakról szólt.
– hangsúlyozta Kinda. A Csíkszeredai RideMore Sportklub elnöke, az új központ résztulajdonosa pénteken délelőtt sajtótájékoztatót tartott a két éve épülő, és az utolsó simításoknál tartó RideMore Központnál.
Fotó: Veres Nándor
Elhangzott, hogy első lépésként egy 5000 négyzetméteres telket vásároltak, majd részt vettek a Magyar Turisztikai Ügynökség által 2018-ban kiírt pályázaton. A nyertes pályázat révén kapott 700 ezer euróból, illetve a közel ugyanennyi önrészből valósult meg a sportközpont, amely Csíkszereda keleti részén, a volt traktorgyár mögött áll, és a tűzoltóság melletti utcán keresztül lehet megközelíteni.
„A beruház összértéke meghaladja az 1 millió eurót, hiszen a munkálat a koronavírus, illetve az építőanyag-árak növekedése miatt elhúzódott, a beruházás összértéke a tervezetnél nagyobb lett. Hét, az olimpiák programjában szereplő, illetve az ötkarikás felvételre váró sportágak esetében tudunk edzési lehetőséget nyújtani. Járhatnak ide a snowboardosok, a szabad stílusú sí gyakorlói, a skateboardosok és a falmászók, de sportközpontunk nyitva lesz mindenki számára, kicsiknek és nagyoknak, amatőröknek és profiknak. Terveink szerint egyszerre 200 sportoló használhatja majd a RideMore Központot, amelynek elkészítésekor – kuriózumként – három kamionnyi tűzálló szivacsot használtunk fel. Hasonló sportközpont a környéken nincs, viszont Ausztriában, Norvégiában vagy az Amerikai Egyesült Államokban számos van belőle” – mesélte Kinda.
Fotó: Veres Nándor
A központ 95 százalékban kész van, jelenleg az utolsó simításokat végezik, illetve zajlanak a Romániában minden új létesítményt építőnek nagy fejtörést okozó működési engedélyek beszerzése.
Mi újság a hódeszkásoknál?
Románia hódeszka (snowboard) ifjúsági- és felnőtt válogatottjának összes tagja a RideMore Sportklubhoz van leigazolva. Van székelyföldi, brassói és szebeni sportoló is a klubnál. „Idén ősszel eddig egyetlen havas edzőtáborban sem tudtunk részt venni, mivel a román sportminisztérium – ahová a snowboard is tartozik – minimálisra csökkentette a Román Sí- és Biatlon Szövetség (FRSB) költségvetését. Ennek ellenére a januári, Olaszországban esedékes Európai Ifjúsági Olimpiai Napokra (EYOF) készülő három sportolónk a Román Olimpiai Bizottság (COSR) pénzén jelenleg pár napot Ausztriában tud készülni” – nyilatkozta Kinda Géza.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
4 hozzászólás