
Az iskola utáni tevékenységek jelentős részének a kollégium épülete ad majd otthont
Fotó: Gábos Albin
Meghirdette kollégiumi helyeit a 2023-2024-es tanévre a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ. Mutatjuk, hogy mit kell tenni a jelentkezéshez.
2023. augusztus 02., 11:022023. augusztus 02., 11:02
Közleményben jelezte szerkesztőségünknek a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ, hogy meghirdette kollégiumi helyeit a 2023-2024-es tanévre.
A csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ 2016. szeptember 12-én azzal a céllal nyitotta meg kapuit, hogy
„Azóta egyszerre töltjük be az oktató-nevelő intézmény és a második otthon szerepét. Célcsoportunk: 14. életévüket betöltött, de 20. életévüket be nem töltött, Székelyföldön állandó lakhellyel rendelkező fiatalok” – áll a közleményben.
Az iskola utáni tevékenységek jelentős részének a kollégium épülete ad otthont, illetve a tevékenység függvényében további helyszínek, mint például:
A bentlakásos helyekre a kiemelkedő tanulmányi eredményekkel és a művészetek és/vagy a sport területén jeleskedő,
A kollégiumban különböző oktatási és nevelési tevékenységek zajlanak, például vallásos nevelés (Márton Áron püspök nyomdokán rendszeres heti kollégiumi mise, napi ima); pályaválasztás, versenyekre való felkészítés, különórák; magyarságtudat erősítése, meghívott előadók bevonása, közös nemzeti ünneplés, hagyományok, rendszeres felelevenítése; egészségtudat, testtudat, rendszeres testmozgás, sport; identitástudat, identitáskeresés (önismereti jellegű kiscsoportos foglalkozások); kapcsolatteremtő készségek és viselkedési formák megtapasztalása és elsajátítása.
A kollégiumba a diákok ide kattintva tudnak jelentkezni; feladatunk mindössze annyi, hogy kitöltsék az űrlapot.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!