
Az iskola utáni tevékenységek jelentős részének a kollégium épülete ad majd otthont
Fotó: Gábos Albin
Meghirdette kollégiumi helyeit a 2023-2024-es tanévre a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ. Mutatjuk, hogy mit kell tenni a jelentkezéshez.
2023. augusztus 02., 11:022023. augusztus 02., 11:02
Közleményben jelezte szerkesztőségünknek a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ, hogy meghirdette kollégiumi helyeit a 2023-2024-es tanévre.
A csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ 2016. szeptember 12-én azzal a céllal nyitotta meg kapuit, hogy
„Azóta egyszerre töltjük be az oktató-nevelő intézmény és a második otthon szerepét. Célcsoportunk: 14. életévüket betöltött, de 20. életévüket be nem töltött, Székelyföldön állandó lakhellyel rendelkező fiatalok” – áll a közleményben.
Az iskola utáni tevékenységek jelentős részének a kollégium épülete ad otthont, illetve a tevékenység függvényében további helyszínek, mint például:
A bentlakásos helyekre a kiemelkedő tanulmányi eredményekkel és a művészetek és/vagy a sport területén jeleskedő,
A kollégiumban különböző oktatási és nevelési tevékenységek zajlanak, például vallásos nevelés (Márton Áron püspök nyomdokán rendszeres heti kollégiumi mise, napi ima); pályaválasztás, versenyekre való felkészítés, különórák; magyarságtudat erősítése, meghívott előadók bevonása, közös nemzeti ünneplés, hagyományok, rendszeres felelevenítése; egészségtudat, testtudat, rendszeres testmozgás, sport; identitástudat, identitáskeresés (önismereti jellegű kiscsoportos foglalkozások); kapcsolatteremtő készségek és viselkedési formák megtapasztalása és elsajátítása.
A kollégiumba a diákok ide kattintva tudnak jelentkezni; feladatunk mindössze annyi, hogy kitöltsék az űrlapot.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
szóljon hozzá!