
Ha a tervezetet elfogadják, az ország bármelyik rendőrségén lehet vizsgázni a jogosítvány visszaszerzéséért. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Elfogadta keddi együttes ülésén a szenátus védelmi és jogi bizottsága azt a törvénymódosító tervezetet, amely szerint az ország bármelyik közlekedési rendőrségénél vizsgázhatnak újra közlekedési alapismeretekből azok a járművezetők, akiknek valamilyen kihágás miatt bevonták a jogosítványukat.
2021. augusztus 24., 19:342021. augusztus 24., 19:34
A felsőház védelmi bizottságának elnöke, Nicoleta Pauliuc emlékeztetett: a jelenlegi törvény szerint az autósok csak a jogosítványukat kibocsátó közlekedési rendőrségnél vizsgázhatnak, illetve annál, amelynek körzetében a közlekedési kihágás történt – tudósít az Agerpres.
– magyarázta a szenátor.
Nicoleta Pauliuc elmondta, a jogi és a védelmi bizottság elfogadta a belügyminisztérium módosító indítványát is, amely szerint a törvény csak a kihirdetése után 12 hónappal lép hatályba.
Az USR PLUS által benyújtott törvénytervezetről a későbbiekben szavaz a szenátus plénuma, a képviselőház pedig a döntő ház.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!