
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei egészségügyi igazgatóságok adatai alapján. A friss adatok értelmében Hargita megyében egy település fertőzöttségi aránya sincs a három ezrelékes határérték felett, Maros megyében nem történt változás a korábbi adatok közzététele óta, Kovászna megyében pedig három településsel rövidült meg a vörös zónás helységek listája.
2021. december 07., 12:152021. december 07., 12:15
2021. december 07., 12:162021. december 07., 12:16
Az aktuális adatok értelmében
ugyanis a hétfőn még három ezrelék felett álló Székelyderzs községben is a határérték alá csökkent a fertőzöttség keddre.
Kovászna megyében Bardoc, Barátos és Mikóújfalu is lekerült a vörös zónás listáról.
Maros megyében a legutóbbi adatokhoz képest nem történt változás a vörös zónás településeket felsorakoztató listán.
A megyei egészségügyi igazgatóságok adatai szerint
Az alábbiakban megtekinthető, hogyan áll a fertőzöttségi arány a székelyföldi városokban. Az összesítésben szerepelnek továbbá a háromezrelékes fertőzöttségi határértéket meghaladó székelyföldi községek is.
| Székelyföld városainak listája | |
| Hargita megye | |
| Balánbánya | 0 |
| Borszék | 0.38 |
| Csíkszereda | 0.58 |
| Gyergyószentmiklós | 1.11 |
| Maroshévíz | 0.64 |
| Székelykeresztúr | 0.83 |
| Székelyudvarhely | 0.55 |
| Szentegyháza | 0.26 |
| Tusnádfürdő | 1.89 |
| Kovászna megye | |
| Barót | 1.11 |
| Bodzaforduló | 1.16 |
| Kovászna | 0.73 |
| Kézdivásárhely | 0.75 |
| Sepsiszentgyörgy | 0.99 |
| Maros megye (a legutóbbi, december 6-i adatok alapján) | |
| Dicsőszentmárton | 1.86 |
| Erdőszentgyörgy | 1.11 |
| Marosludas | 1.10 |
| Marosvásárhely | 1.68 |
| Nagysármás | 1.48 |
| Nyárádszereda | 2.50 |
| Nyárádtő | 1.01 |
| Radnót | 0.93 |
| Segesvár | 1.52 |
| Szováta | 3.26 |
| Szászrégen | 1.16 |
| A 3 ezreléket meghaladó fertőzöttségi rátájú székelyföldi községek listája | |
| Hargita megye | |
| Hargita megyében jelenleg egy település sincs a vörös zónában | |
| Kovászna megye | |
| Kommandó | 5.23 |
| Málnás | 3.94 |
| Vargyas | 3.47 |
| Zabola | 6.41 |
| Maros megye (a legutóbbi, december 6-i adatok alapján) | |
| Backamadaras | 4.38 |
| Csíkfalva | 5.52 |
| Felsőrépa | 3.83 |
| Kozmatelke | 3.90 |
| Marossárpatak | 3.22 |
| Mezőpagocsa | 4.03 |
| Mezősámsond | 4.55 |
| Nyárádkarácson | 3.36 |
| Oláhkocsárd | 3.19 |
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
szóljon hozzá!