
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Két személygépkocsi és egy teherautó ütközött össze szerda délelőtt Héjjasfelva és Fehéregyháza között, aminek következtében egy személy a helyszínen életét vesztette, ketten pedig megsérültek.
2019. október 02., 11:042019. október 02., 11:04
2019. október 02., 12:182019. október 02., 12:18
Ahogy Cristian Virag, a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője tájékoztatott, a sérülteket a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk a roncsok közül. Mint részletezte, az egyik sérültet helikopterrel Marosvásárhelyre vitték, a másikat pedig mentőautóval szállították a segesvári kórházba.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Az előzetes vizsgálatok alapján egy Buzău megyei rendszámú személygépkocsi sofőrje szabálytalan előzést kísérelt meg, és miközben áthajtott a menetirányával ellentétes sávra, beleakadt az ugyanabban az irányban közlekedő, Maros megyei rendszámú tehergépkocsi bal oldalába, nekiütközött a szemből jövő, szabályosan közlekedő személygépkocsinak, majd az úttestről kicsúszva, felborult. A sofőr a helyszínen meghalt, két női utasa pedig megsérült – írja a rendőrségre hivatkozva az Agerpres.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
Az elmúlt 24 órában 18 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai tizenhta embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
78 éves korában elhunyt Sam Neill új-zélandi színész hétfőn, miután felépült abból a daganatos betegségből, amelyet korábban diagnosztizáltak nála – közölte családja.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A májusi 10,85 százalékról júniusban 10,42 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.