
A csütörtök kora reggel posztolt kép tanúsága szerint igencsak télies útviszonyok vannak Máréfalvánál
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Két autó ütközött össze csütörtök reggel Fenyéd és Máréfalva között, a baleset következtében egy személy elhunyt – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. január 25., 08:212024. január 25., 08:21
2024. január 25., 09:532024. január 25., 09:53
A Hargita megyei tűzoltóság elsődleges tájékoztatása szerint egy 44 éves nőt ki kellett szabadítaniuk az egyik megrongálódott járműből, majd későbbi közlésük szerint a helyszínre vezényelt mentőszolgálati egységnek újra kellett élesztenie, de nem sikerült, az áldozat életét vesztette.
A járművet vezető, 54 éves sofőr pánikrohamot kapott, illetve vállfájdalomra panaszkodott, őt egy SMURD-egység látta el a helyszínen, majd szállította a székelyudvarhelyi kórházba. A balesetben érintett másik jármű sofőrje nem szorult egészségügyi ellátásra – közölte még a tűzoltóság.
Kiadta a balesettel kapcsolatos jelentését a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Tájékoztatásuk szerint csütörtök reggel hét óra körül riasztották a székelyudvarhelyi rendőrséget, hogy baleset történt a 13A országúton. A rendőrség elsődleges, helyszíni vizsgálatai után megállapították, hogy egy 55 éves, máréfalvi nő vezette a személyautót, jobbján pedig egy 45 éves, szintén máréfalvi nő utazott. Megcsúsztak a járművel, és összeütköztek egy szemből érkező haszongépjárművel, amelyet egy 42 éves, székelyudvarhelyi férfi vezetett. A baleset következtében a személyautó utasa elhunyt – közölte a rendőrség, hozzátéve, hogy mindkét sofőrt tesztelték, amelyek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt folytatják a vizsgálatot.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.