
Bíró Barna Botond
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem akadt kihívója Bíró Barna Botondnak az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének jövő heti tisztújítóján. Bíró továbbra is elnökként szeretné folytatni a munkát.
2022. március 31., 16:482022. március 31., 16:48
Jövő héten csütörtökön délután hat órától tartja meg Farkaslakán tisztújítóját az RMDSZ udvarhelyszéki szervezete – olvasható a területi tisztújítási bizottság közleményében. Mint közlik, a megjelölt határidőig csak Bíró Barna Botond, a szervezet jelenlegi elnöke adott le dokumentációt a szervezet vezetői tisztségének betöltéséhez. Az iratokat rendben találta a bizottság, és elfogadta a jelölést.
– írják a kommünikében. Az április 7-i tisztújító küldöttgyűlésen 224 küldött választja meg a területi elnököt titkos szavazással, ugyanakkor megújul a Pénzügyi, Etikai és Fegyelmi, illetve a Szabályzatfelügyelő Bizottság is.
Bíró Barna Botond megerősítette lapunknak, hogy szeretné folytatni a munkát, ehhez a tisztújítón részvevő küldöttek többségi szavazatára van szüksége.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!