
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A rendőrség fegyverekkel és robbanóanyagokkal foglalkozó osztályának munkatársai összehangolt akció keretein belül több fegyverrel rendelkező személynél is ellenőrzést tartott kedden, amely során fegyvereket és lőszert foglaltak le – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. szeptember 20., 15:122023. szeptember 20., 15:12
2023. szeptember 20., 15:392023. szeptember 20., 15:39
Az ellenőrzés során egy 65 éves, balánbányai férfinél egy 4,5 mm kaliberű pisztolyt és 350 fémlövedéket találtak, amelyet le is foglaltak kedden a jogi helyzet tisztázásáig. A hatóságiak ugyanis megállapították, hogy
Ugyancsak kedden Csíkdánfalván egy 40 éves, nyilvántartott fegyvertulajdonos otthonában ellenőrizték a fegyverek és lőszerek tárolását. Az ellenőrzést követően a rendőrök megállapították, hogy
A fegyvert és a lőszert további vizsgálat céljából lefoglalták.
Mindkét esetben eljárás indult a fegyver- és lőszerrendszabályok be nem tartása miatt, a nyomozás pedig ügyész koordinálásával folytatódik.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!