
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két jogosítvány nélkül vezető fiatalt kaptak el a szentegyházi rendőrök kedden éjszaka Kápolnásfalu és Szentegyháza területén.
2024. június 05., 13:052024. június 05., 13:05
Az első fiatalembert éjfél körül fülelték le a rendőrök, miközben egy robogóval közlekedett, amelynek nem volt rendszámtáblája. A 19 éves férfiról ellenőrzés közben kiderült, hogy nem rendelkezik jogosítvánnyal, ráadásul az általa vezetett jármű sincs bejegyezve.
Körülbelül egy órával később a rendőrök egy másik, szintén 19 éves fiatalembert állítottak meg a 13A jelzésű országúton, Kápolnásfaluban, aki egy személygépkocsit vezetett. Az ellenőrzések során róla is kiderült, hogy nincs jogosítványa.
Az elsőként lefülelt fiatal ellen engedély nélküli vezetés és bejegyzetlen gépjárművel való közlekedés miatt, míg utóbbi ellen jogosítvány nélküli vezetés okán.
Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.
Hargita megye 83 iskolájával köt partnerségi szerződést Hargita Megye Tanácsa, hogy az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) programból elkezdhessék kiszállítani a digitális oktatási eszközöket és bútorzatokat.
Több fronton is ellenőrzést tartottak a rendőrök az elmúlt napokban Hargita megyében, és jelentős bírságokat szabtak ki a tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt pénteken délelőtt 10 óra 35 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Kihallgatják pénteken a bukaresti ítélőtáblánál Horațiu Potrát abban az ügyben, amelyben távollétében elrendelték az előzetes letartóztatását, miután elmenekült Romániából.
Szaharai porral terhelt légtömeg vonul át Románia fölött november 21–23. között – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. A porlerakódások elsősorban azokon a területeken lesznek jól láthatók, ahol esni fog.
Jogerőssé vált, hogy továbbra is hatósági felügyelet alatt marad Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke. A fellebbviteli bíróság elutasította a fellebbezést, amelyben a kényszerintézkedés feloldását kérték.
Egységes fix díjat szabnak ki jövő évtől az Európai Unión kívülről érkező, 150 euró alatti csomagokra. A 25 lejes pluszköltség rátevődik az alacsony értékű Temu-, Shein- vagy AliExpress-rendeléseinkre.
Elutasította csütörtökön a Szeben megyei törvényszék a brassói regionális pénzügyi igazgatóság abbéli kérését, hogy zárolják Klaus Iohannis vagyonának egy részét.
szóljon hozzá!