
Csapadékra, s ha szerencsénk van, szivárványra is van kilátás
Fotó: Beliczay László
Közzétette az Országos Meteorológiai Igazgatóság a március 24. és április 6. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Az első nap jócskán túlszárnyalja az ilyenkor megszokottakat.
2025. március 24., 14:552025. március 24., 14:55
2025. március 24., 15:052025. március 24., 15:05
A hét első napja különösen meleg, a legmagasabb értékek átlagosan 21 Celsius-fok körül alakulnak Erdélyben, ami
Ez később fokozatosan vissza is esik, pénteken már csak átlagosan 14 fokig melegszik fel napközben. A következő héten ez kissé nőni fog, 15–16 fokra, ami ki is tart a jelzett periódus végéig.
Ami az éjszakai lehűléseket illeti, az első éjszaka 3 fokig esik vissza a hőmérséklet, aztán ez fokozatosan enyhülni fog péntekig, átlagosan 6 fokig. A hétvégén, illetve a következő héten már nem várható ettől lényegesebb eltérés az éjszakai hőmérsékletek tekintetében.
helyenként nagyobb mennyiségben is, különösen ezen a héten.
A hegyekben is a szokásosnál jóval melegebb lesz a hét első két napján, a hét közepén pedig nagyjából 11 Celsius-fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek, míg a hétvégére ez 5 fok körülre esik vissza. A következő héten már nem várható különösebb ingadozás, így nagyjából 6–7 Celsius-fok körül alakul a nappali felmelegedés.
A hét eleji éjszakákon nagyjából 1 fokig esik vissza a hőmérséklet, aztán a hét közepén már csak 3 fokig, a hét végén viszont fagypont, azaz 0 Celsius-fok körül alakulnak a legalacsonyabb éjszakai értékek. Nagyjából ez lesz jellemző a második, március 31. és április 6. közötti hétre is. Csapadékot mindkét hétre jósolnak a meteorológusok, helyenként és időszakosan nagyobb mennyiségben is.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!