
Fotó: Haáz Vince
Maros megyében eddig 4601 személy fertőződött meg a koronavírussal – tájékoztat a kormányhivatal, amelynek szerdai adatai szerint az utóbbi egy napban 191 új esetet vettek nyilvántartásba.
2020. október 28., 15:552020. október 28., 15:55
Jelenleg 315 személyt kezelnek a Maros megyei kórházakban a fertőzés következtében. Eddig 899 személy gyógyult ki a betegségből, 650-en 10 napos kórházi tartózkodás után hagyták el a kórházat, 223-an pedig saját kérésükre távoztak. Jelenleg kórházban 94-en várják a teszteredményeiket. Eddig Maros megyében 180 személy veszítette életét a koronavírussal összefüggő okok miatt.
A rendőrség több mint 1600 személyt ellenőrzött az utóbbi egynapos ellenőrző körútja során, és közel 250 személyt bírságolt meg a védőmaszk nem megfelelő használata miatt.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).