
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Pár nappal iskolakezdés után Maros megyében egy diákról, Hargita megyében két diákról derült ki, hogy koronavírusos. Hargita megyében egy elemi osztály és egy óvodai csoport került át online tanrendbe, miután a pedagógusoknak pozitív lett a koronavírustesztjük.
2021. február 15., 12:182021. február 15., 12:18
2021. február 15., 18:002021. február 15., 18:00
Iskolakezdés után egy héttel Maros megyében egy diáknak, két pedagógusnak, illetve az iskolai kisegítő személyzet és pedagógussegédek közül négynek volt pozitív a koronavírustesztje – tájékoztatott a számokról Irimie-Matei Camelia, a Maros megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője. Mint elmondta,
Hargita megyében jelenleg 33 diák van karanténban, kettő koronavírusos, továbbá karanténban van hat pedagógus, ötnek van visszaigazolt pozitív koronavírustesztje, további egy segédoktató van karanténban, koronavírusos, illetve egy kisegítő személy is karanténban van jelenleg.
– részletezte a számokat Cristinel Glodeanu főtanfelügyelő-helyettes. Mint fogalmazott, az említettek a vakáció után
„Mindent megteszünk azért, hogy biztonságos hely legyen az iskola, de a gyerekek nemcsak ott találkoznak, hanem közösségekbe, boltokba járnak, ingáznak. Hetente tartunk videokonferenciákat az iskolaigazgatókkal, és megkértem, hogy kérjék a helyhatóságoktól a fertőtlenítőszerekre, védőmaszkokra szükséges összegeket, hogy betarthatók legyenek az egészségügyi előírások. Továbbá fontos, hogy betartsák az iskolákban a közlekedési útvonalakat, hogy ne legyenek zsúfoltak folyósok, ne alakuljon ki tömeg” – hangsúlyozta a főtanfelügyelő-helyettes.
Arra is felhívta az iskolák alkalmazottainak figyelmét, hogy csak biztonságos forrásból tájékozódjanak, és ha lehetséges, iratkozzanak fel oltásra, ezzel is csökkentve a fertőzésveszélyt, hogy nyitva tarthassanak a tanintézetek.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!