
Fotó: Bíró Blanka
Szimbolikus összegű felajánlásokat gyűjt a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat, miután Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert tízezer lejre bírságolta a kormányhivatal a március 15-ei magyar zászlók és szimbólumok kitűzése miatt.
2021. március 18., 15:042021. március 18., 15:04
Benkő Erika, a jogvédelmi szolgálat vezetője csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, a gyűjtés valójában nem a pénzről szól, a közösség összetartozásának szimbóluma, azt jelzi, hogy a „nemtelen támadásoktól” meg tudjuk védeni magunkat. Ezért azt a kérést fogalmazzák meg, hogy mindenki csak egy lejt ajánljon fel, és nem többet erre a célra.
– mondta Benkő Erika. Felidézte, a közösség erejét, összetartását mutatja, hogy amikor George Simion a Románok Egyesítéséért Szövetség (AUR) képviselője Sepsiszentgyörgy főterén készített videóval uszított a magyar szimbólumok ellen, a közösségi oldalon több száz sepsiszentgyörgyi civilizált hozzászólásban öntudatosan megvédte a magyar jelképeket.
Minden évben, amikor március 15-e után pénzbírságokkal sújtják a polgármestereket, elsősorban jogi úton próbálják érvényesíteni az igazukat, de az igazságszolgáltatás malmai lassan őrölnek, legkevesebb egy év, amíg végleges döntés születik, így azonnal, még ebben a hangulatban tartották fontosnak a szimbolikus gyűjtést.
Folyamatban van egy platform készítése, néhány napon belül a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat oldalán online is be lehet fizetni az egy lejeket. Addig a sepsiszentgyörgyi irodába naponta 9–16 óra között lehet bevinni a pénzt. Arra kérik a sepsiszentgyörgyieket, készítsenek, osszanak meg fotókat az adakozásról, és biztassák erre ismerőseiket.
Különben a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat csütörtökön az ügyészségen tett feljelentést, mert Antal Árpád polgármestert a magyar zászlók kapcsán üzenetben halálosan megfenyegették. Amint arról beszámoltunk, a Kovászna megyei prefektúra ötezer lejre büntette a polgármestert a március 15-én a városban kitűzött magyar zászlókért, és további ötezer lejre a más magyar szimbólumok használatáért.

Idén is tízezer lejre bírságolta a Kovászna megyei kormányhivatal Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert, mert március 15-ére magyar szimbólumokkal díszítették fel a várost. A kétszer ötezer lejes bírságról szóló jegyzőkönyvet Cosmin Boricean alprefektus írta alá.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
4 hozzászólás