
Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Attila/MTI
Enyhe lesz az idő ezen a héten, majd február 27-e után ismét lehűlésre és csapadékra lehet számítani – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 22-e és március 7-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzésére hivatkozva.
2021. február 22., 16:212021. február 22., 16:21
Erdélyben a következő napokban az időszakhoz képest rendkívül meleg lesz, napközben akár 11–14 Celsius-fok is lehet. Február 26-a után lehűl a levegő, előbb 8–9, majd a jelzett időszak vége felé 6 fok lesz a legmelegebb déli órákban. A legalacsonyabb hőmérsékleti értékek a nappalival párhuzamosan mínusz 4 Celsius-fokról nullára nőnek, majd ismét mínusz 4-re süllyednek. Csapadékra február 27-e után, de leginkább március 2-a körül lehet számítani.
A hegyekben péntekig szokatlanul meleg lesz, nappal 6–9, éjszaka mínusz 2 és 0 Celsius-fok várható. Aztán fokozatosan lehűl az idő, nappal is fagypont körüli lesz a hőmérséklet, éjszaka mínusz 7 fokig hűl a levegő. A csapadék valószínűsége február 27-e után növekszik.
A prognózis a readingi (Anglia) székhelyű Középtávú Időjárás-előrejelzések Európai Központjának (ECMWF) adatai alapján készült.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!