
Szép az iskola és a tér is
Fotó: Haáz Vince
Beültették Marosvásárhelyen, a Bolyai téri virágágyást – az elmúlt évek egyik legszebb alkotása látható benne. A nemrég felújított iskolaépület egyik díszítőelemét alakították ki több mint tízezer virágból.
2024. május 28., 16:562024. május 28., 16:56
2024. május 28., 16:592024. május 28., 16:59
A tavaszi városszépítő munkálatok szerves része a kisebb-nagyobb parkok virágokkal való beültetése. Ezek között különös helyet foglal el a belvárosban levő Bolyai park, hiszen itt, június első napjaiban ballagás van, így több ezer helybéli és vendég fordul itt meg.
A homlokzaton levő motívumok
Fotó: Haáz Vince
Most azonban a diákok, tanárok, de az arra járók is örömmel tapasztalták, hogy megszépült a virággrupp. Tőkés Sándor, a városi virágkertészet aligazgatója a Székelyhonnak jelezte:
Így most a Bolyaiak szobra előtt levő virágágyás összhangban van a nemrég felújított szecessziós iskolaépülettel.
Tízezer virágból alakították ki a gruppot
Fotó: Haáz Vince
Tőkés örömmel mondta, hogy a virágkertészetben dolgozók nyitottak az újdonságokra, sokat dolgoztak, hogy legyen amilyen virágokkal, növényekkel beültetni a városi zöldövezeteket, és a Bolyai téren, de máshol is nagy odaadással alakították ki az előre megrajzolt, aprólékos mintákat.
Itt vonulnak el hamarosan a ballagó diákok
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
szóljon hozzá!