
Fotó: Haáz Vince
Enyhülést tapasztalhattunk szerdára virradóan, Székelyföld-szerte egyetlen kivétellel sehol sem esett mínusz tíz fok alá a hőmérséklet.
2025. február 05., 10:202025. február 05., 10:20
2025. február 05., 10:242025. február 05., 10:24
A Lakóca-tetőn volt mínusz 12 Celsius-fok szerdára virradóan, ehhez képest Székelyföld legnagyobb részén jóval enyhébb volt a hajnal. Csíkszeredában mínusz 5,7 fokot mértek, Székelyudvarhelyen mínusz 5,8-at, Marosvásárhelyen mínusz 7,2-t, Gyergyóalfaluban mínusz 8,2-t és Sepsiszentgyörgyön kereken mínusz 6-ot.
Az enyhülés ugyanakkor több helyen némi csapadékot is hozott, Csíkszeredában, illetve Székelyudvarhelyen is elkezdett szállingózni a hó a reggeli órákban.
Tegnap jóval hidegebb volt, Gyergyóalfaluban majdnem mínusz 15 fok volt, illetve az Országos Meteorológiai Szolgálat kéthetes előrejelzése szerint lesz még hasonlóan hideg, a legnagyobb valószínűséggel február 12. körül.

Az előrejelzéseknek megfelelően fagyosra fordult az időjárás, országos viszonylatban Székelyföld, és azon belül Gyergyóalfalu volt a leghidegebb lakott pont: mínusz 14,8 Celsius-fokot mértek keddre virradóan.

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a február 3–16. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését, dátum szerint kitérve a leghidegebb éjszakákra is.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!