
Fotó: Maros megyei rendőrség
Harmincnapos előzetes letartoztatási parancsot bocsátottak ki csütörtökön annak a férfinak a nevére, akinek autójában szerdán egy kilogrammnyi 3-CMC-kristályt és 300 gramm kannabiszt találtak.
2023. augusztus 31., 19:362023. augusztus 31., 19:36
A drogkereskedéssel gyanúsított férfit egy közúti rutinellenőrzés során azonosították szerdán a Maros megyei rendőrök.
Mint a hatósági közleményből kiderül, autójában tiltott, hallucinogén hatású 3-CMC-kristályt találtak, egy kilogrammot, valamint 300 gramm kannabiszt. A 3-CMC-kristály azóta ismertebb, mióta ez a drog okozta pár héttel korábban egy 16 éves, bukaresti lány halálát.
A szerdán őrizetbe vett férfi nevére csütörtökön a Maros Megyei Törvényszék harmincnapos előzetes letartoztatási parancsot bocsátott ki.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
szóljon hozzá!