
Fotó: Maros megyei rendőrség
Harmincnapos előzetes letartoztatási parancsot bocsátottak ki csütörtökön annak a férfinak a nevére, akinek autójában szerdán egy kilogrammnyi 3-CMC-kristályt és 300 gramm kannabiszt találtak.
2023. augusztus 31., 19:362023. augusztus 31., 19:36
A drogkereskedéssel gyanúsított férfit egy közúti rutinellenőrzés során azonosították szerdán a Maros megyei rendőrök.
Mint a hatósági közleményből kiderül, autójában tiltott, hallucinogén hatású 3-CMC-kristályt találtak, egy kilogrammot, valamint 300 gramm kannabiszt. A 3-CMC-kristály azóta ismertebb, mióta ez a drog okozta pár héttel korábban egy 16 éves, bukaresti lány halálát.
A szerdán őrizetbe vett férfi nevére csütörtökön a Maros Megyei Törvényszék harmincnapos előzetes letartoztatási parancsot bocsátott ki.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!