
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei pénteken tetten értek Bukarestben három külföldi állampolgárt, amint egy kilogramm kokaint próbáltak eladni.
2025. április 12., 09:112025. április 12., 09:11
2025. április 12., 09:172025. április 12., 09:17
A gyanúsítottak a DIICOT közleménye szerint 44 ezer euróért kívántak megválni a drogtól. A rajtaütést követően az iraki, iráni és bolgár férfit őrizetbe vették, valamint az ügyészek indítványozták a bíróságnak a 30 napos előzetes letartóztatásukat.
Az ügyészek szerint 2024 októbere és 2025 márciusa között a Romániában élő 61 éves iraki állampolgár Bukarestben kokainadagokat szerzett, birtokolt és értékesített. A három férfi tettenérésében a rendőrség szervezett bűnözői részlegének nyomozói is közreműködtek – írja az Agerpres hírügynökség.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
szóljon hozzá!