
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Négy áldozata volt a péntek délben történt borzonti közúti balesetnek, az egyik sérült egy kétéves gyerek.
2024. július 26., 15:012024. július 26., 15:01
2024. július 26., 15:272024. július 26., 15:27
Közúti baleset történt Borzonton péntek dél körül. A Hargita megyei tűzoltóság gyergyószentmiklósi alakulata vonult a helyszínre több speciális egységgel, köztük két sürgősségi mentőautóval és SMURD-rohammentővel.
A sérültek jelenleg orvosi ellátásban részesülnek – közölte a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Az első rendőrségi vizsgálatok során kiderült, hogy egy 48 éves Neamț megyei férfi, miközben személygépkocsijával Gyergyóalfalu felől Parajd irányába haladt, megpróbált megelőzni egy előtte azonos irányban haladó furgont, amelyet egy 46 éves gyergyócsomafalvi nő vezetett.
A baleset következtében a két autó vezetője és a neamț-i férfi által vezetett jármű két utasa, egy 48 éves nő és egy 2 éves gyermek megsérült, kórházba szállították őket. Az alkoholszondás vizsgálat kimutatta, hogy egyik sofőr sem állt alkoholos befolyásoltság alatt – közölte a Hargita megyei rendőrség sajtóosztálya.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!