
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Ideiglenesen megszűnik a Dortmund, illetve Memmingen és Marosvásárhely közötti járat március végétől, ugyanakkor heti háromra növelik a Londont célzó járatok számát – közli a marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtér Facebook-oldalán.
2024. február 05., 14:212024. február 05., 14:21
2024. február 05., 15:522024. február 05., 15:52
A Wizzair légitársaság határozata szerint felfüggesztik március 28-ától és 29-étől a Dortmundot és Memmingent célzó járataikat Marosvásárhelyről. Mint írják, reményeik szerint szeptember közepétől újraindítják járataikat az említett városokba. Akik már megvették jegyeiket, lehetőségük van a repülés módosítására, vagy visszatérítik a kifizetett összeget, amelyet a Wizzair oldalán jelezhetnek.
Ugyanakkor szintén március végétől heti három alkalomra bővül járataik száma a londoni Luton reptérre. Részletes információk a marosvásárhelyi reptér weboldalán érhetők el.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
Húsvétvasárnap, az immár ötödjére megszervezett sepsiszentgyörgyi ételszentelésen minden eddiginél többen, mintegy 1500-an vettek részt: szinte minden történelmi egyház képviseltette magát hívei által.
Több ezren vettek részt idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésén, Csíkszereda főterén, amelynek idén volt a jubileumi, 25. kiadása.
Mi is képesek vagyunk a béke és az egység új világának életre keltésére – mondta homíliájában XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában a nagyszombat esti vigília szertartásán, amelyen tíz felnőttet keresztelt meg.
szóljon hozzá!