
Fotó: Amigo üzletlánc
Egy hónapon át tartó jótékonysági kampányt szervezett karácsony alkalmából az Amigo üzletlánc a Szent Ferenc Alapítványnál gondozott gyermekek megsegítésére. Noha a család hiányát nem tudták pótolni, azért mosolygós arcokat és örömteli perceket sikerült szerezni az árva gyermekeknek.
2018. december 27., 18:022018. december 27., 18:02
2018. december 27., 18:032018. december 27., 18:03
A kampány sikeres volt, hiszen meglepően tapasztalták, hogy Hargita és Kovászna megyei üzleteikben, mennyi jószándékú vásárlójuk van, akik temérdek adománnyal járultak hozzá a gyermekek karácsonyához – tájékoztatnak az üzletlánc közleményében.
amiket körzetenként osztottak szét szenteste előtt. Átadáskor pedig személyesen láthatták, hogy egy kis segítség mekkora örömet tud szerezni. Böjte Csaba atya és a gyermekek meghitt előadással fejezték ki hálájukat és örömüket.
Fotó: Amigo üzletlánc
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
szóljon hozzá!