
Fotó: Amigo üzletlánc
Egy hónapon át tartó jótékonysági kampányt szervezett karácsony alkalmából az Amigo üzletlánc a Szent Ferenc Alapítványnál gondozott gyermekek megsegítésére. Noha a család hiányát nem tudták pótolni, azért mosolygós arcokat és örömteli perceket sikerült szerezni az árva gyermekeknek.
2018. december 27., 18:022018. december 27., 18:02
2018. december 27., 18:032018. december 27., 18:03
A kampány sikeres volt, hiszen meglepően tapasztalták, hogy Hargita és Kovászna megyei üzleteikben, mennyi jószándékú vásárlójuk van, akik temérdek adománnyal járultak hozzá a gyermekek karácsonyához – tájékoztatnak az üzletlánc közleményében.
amiket körzetenként osztottak szét szenteste előtt. Átadáskor pedig személyesen láthatták, hogy egy kis segítség mekkora örömet tud szerezni. Böjte Csaba atya és a gyermekek meghitt előadással fejezték ki hálájukat és örömüket.
Fotó: Amigo üzletlánc
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
szóljon hozzá!