
Archív
Fotó: Pinti Attila
Autóbuszok szállítják hétfőtől a vonatok utasait Csíkszentkirály és Madéfalva között a csíkszeredai vasúti felüljáró vasútvonal fölötti részének bontása miatt.
2022. június 13., 11:562022. június 13., 11:56
Hétfőn ugyanis a tervek szerint hozzáfognak azoknak a tartógerendáknak a leemeléséhez, amelyek a vasútvonal és az E578-as jelzésű út felett találhatók. Ezt egy nagyteljesítményű daruval végzi el a kivitelező – ismertette kérdésünkre Bors Béla csíkszeredai alpolgármester. Hozzátette:
A két állomás között vonatpótló autóbuszok közlekednek majd, amelyeket a kivitelező biztosít.
A vasúttársasággal között megállapodás szerint a kivitelezőnek a vonatok kapacitásának megfelelő szállítóeszközt kell biztosítania minden szerelvény esetében, azaz 200 személy átszállítását kell megoldani a két, Csíkszeredához legközelebbi állomás között. A betongerendák leemelése miatt a felüljáró alatt áthaladó útszakaszon is teljes lezárást kell alkalmazni néhány napig.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
szóljon hozzá!