
Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep
Egy hét múlva rajtol a Székelyföldi Lovas Ünnep 16. kiadása Gyergyószentmiklóson. A több mint százötven támogató és a szervező közös munkája révén négynapos, több mint száz programból álló eseménysor várja a látogatók ezreit.
2023. augusztus 17., 16:202023. augusztus 17., 16:20
2023. augusztus 17., 16:222023. augusztus 17., 16:22
Szórakozást, nevetést, adrenalinban gazdag kikapcsolódást ígér résztvevőknek és nézőknek egyaránt az augusztus 24-én, csütörtökön rajtoló Székelyföldi Lovas Ünnep – hangzott el az eseményt felvezető csütörtöki sajtótájékoztatón. Amint Bajkó Tibor főszervező elmondta:
A pénteki napon a Székelyföldi Regionális Díjugrató bajnokság döntője zajlik majd, de emellett
Amint Madaras Gyöngyvér szervező felsorolta, lovagoltatás, rodeó bika, végtelen mászófal, bábelőadás és kézműves foglalkozások is várják a gyerekeket.
Fotó: Gergely Imre
Vasárnap a szekeresek versenyeznek, fogathajtóként mutatja meg a tudását mások mellett Sólyom Bernadett, a 4S Street vagy a Teddy Queen zenekar néhány tagja, de nem maradhat el most sem az egyik legnépszerűbb versenyszám, a polgármesterek csatája, ahol önkormányzati vezetők versenyeznek egymással.
A sajtóeseményen Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere arra világított rá, hogy
Ezreket várnak a 16. Székelyföldi Lovas Ünnepre
Fotó: Székelyföldi Lovas Ünnep
Borboly Csaba, a Hargita Megye Tanácsának elnöke hangsúlyozta, hogy a Székelyföldi Lovas Ünnep Székelyföld egyik legrangosabb lovas rendezvényeként
Kercsó Zoltán, a Gyergyószentmiklósi Városi Sportklub vezetője azt emelte ki, hogy a gyergyóiak nézőként is büszkék lehetnek az eseményre.
Cilip Árpád, a Hargita Megyei Fejlesztési Ügynöksége vezetője arról beszélt, hogy közel ezer gyerek részesül rendszeresen lovas oktatásban Hargita megyében, és közülük már többen eljutottak országos versenyekre is.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
szóljon hozzá!