
Fotó: zi-de-zi.ro
A K’Arte Egyesület augusztus 14. és 20. között hatodik alkalommal szervezi meg kulturális rendezvénysorozatát a Szászrégen melletti Kerekerdő amfiteátrumában, valamint az ifjúsági házban.
2017. augusztus 08., 16:572017. augusztus 08., 16:57
2017. augusztus 08., 16:582017. augusztus 08., 16:58
A programban európai filmek vetítése, művészeti rezidensprogram, dzsesszkoncert és művészeti gyerekfoglalkozások szerepelnek.
Az elmúlt év legkiemelkedőbb filmes alkotásai közül kiválasztott hét filmet a Kerekerdőben és a George Enescu Ifjúsági Házban mutatják be. Ezzel párhuzamosan
Az idei év meghívottjai: Nicu Ilfoveanu, Mihai Zgondoiu, Mihnea Grigore Romániából, Ștefania Becheanu (Franciaországból), Váncsa Domokos (Írországból), és Andreea David (régeni származású alkotó), akikhez Ungvári-Zrínyi Kata marosvásárhelyi műkritikus csatlakozik. Sor kerül egy Ana Maria Galea & friends koncertre is (Kiss Lajos – nagybőgő/gitár, Daniel Csikos – zongora), valamint művészeti témájú műhelyfoglalkozásokra.
Hétfőn 10 órától indul a Művészet gyerekszemmel című műhelyfoglalkozás (péntekig minden nap ugyanbben az órában kezdődik), este 9-től a A remény másik oldala című, 2017-es Ezüstmedve díjas filmet tekinthetik meg a résztvevők. Kedden este 9 órától a Petrila Bolygó című, 2017-es TIFF-közönségdíjas román dokumentumfilm látható. Szerdán 9-től Testről és lélekről, Enyedi Ildikó 2017-es, FIPRESCI-, valamint Aranymedve díjas filmje látható. Csütörtökön 9-től a Sieranevada, Cristi Puiu 2016-os filmje látható, amelyet 2016-ban Palme d’Or díjra jelöltek s ugyanabban az évben a Chicagói Nemzetközi Filmfesztivál Gold Hugo díját kapta. Pénteken este 8-tól koncert: Almost blue – Ana Maria Galea & friends, 9-től Toni Erdmann, Maren Ade 2016-os filmje, amely a 2016-os European Film Awards-on a legjobb film, a legjobb rendezés és legjobb forgatókönyvért járó díjakat kapta. Szombaton az ifjúsági házban délután 6-tól Olli Mäki legboldogabb napja, Juho Kuosmanen 2016-os filmje – Un Certain Regard Award díj, Cannes-ban 2016-ban, Az Év Európai Felfedezettje díj az European Film Awardson 2016-ban. Este 8-tól Emlékképek, Andrzej Wajda 2016-os filmje, amely a zsűri különdíját kapta a Polish Film Festivalon, 2016-ban.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!