
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egyetlen hét alatt tizenhét alkalommal riasztották a csendőrséget medvék miatt Hargita megyében, zömében Csík- és Udvarhelyszékről.
2024. június 04., 14:442024. június 04., 14:44
2024. június 04., 14:572024. június 04., 14:57
Zetelakáról, Csíkszeredából és a Libánból kétszer, Tusnádról, Parajdról, Fenyédről, Borszékről, Sikaszóból, Gyergyócsomafalváról, Székelykeresztúrról, Bélborból és Szentábrahámról pedig egyszer-egyszer érkezett riasztás a csendőrséghez medve lakott területen való jelenléte miatt. Emellett a Kiskadács és Nagykadács közötti részről is jelentették nagyvad jelenlétét az illetékes hatóságoknak.
Tusnádon egy csendőrségi járőregység ment ki az esethez, és megerősítette a vadállat jelenlétét, amelyet el kellett távolítani a településről. A helyszínen a csendőrök biztosították a területet.
A többi négy esetben fény- és hangjelzésekkel kellett elüldözniük a nagyvadat a csendőröknek lakott területekről: kétszer Csíkszeredából, egyszer Bélborból és egy alkalommal Fenyédről.
A hatóságiak felhívják a lakosság figyelmét, hogy minden alkalommal, amikor medvét látnak településen belül, hívják a 112-es segélyhívószámot, ne próbáljanak meg beavatkozni, ne etessék a vadállatokat, és figyeljenek arra is, hogy hová helyezik el a háztartási hulladékot, hogy az ne csalogassa oda a medvéket.
Ezenkívül hangsúlyozzák, hogy aki medvét lát, semmiképpen ne közelítse meg, ne filmezze vagy fényképezze azt, mert veszélybe sodorhatja magát.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
szóljon hozzá!