
Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Román Határrendőrség
Eltűnt kiskorúra adtak ki országos szintű körözést, miután hétfő reggel távozott csíkszentimrei otthonából egy ismeretlen személlyel. A fiatal lányt végül a nagylaki határátkelőhelynél azonosították a határőrök, és megakadályozták Magyarországra távozását.
2021. október 05., 15:102021. október 05., 15:10
A rendőrséget a 16 éves lány édesanyja értesítette az esetről hétfő reggel, melyet követően, rövid nyomozás után kiderült, hogy a tinédzser reggel 9 óra körül önként távozott otthonról egy fiatalemberrel, és valószínűleg az illető magyarországi lakóhelyére indultak.
A rendőrség információinak köszönhetően, a fiatalok érkezésére már fel voltak készülve a román-magyar határátkelőhelyeken, így néhány órával később, 15 óra körül a határőrök azonosították a lányt Nagylaknál, és megakadályozták, hogy átkeljen a határon.
A kiskorút ezt követően átadták az Arad Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóságnak, ahonnan visszakerült a szüleihez – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
szóljon hozzá!