
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Megerősítette a Maros megyei ügyészség, hogy egy Ferrari márkájú gépkocsi miatt tartottak házkutatást hétfőn Maroskeresztúron.
2023. március 14., 11:352023. március 14., 11:35
Olvasónk jelezte, hogy a Marosvásárhely szomszédságában fekvő Maroskeresztúron házkutatást tartanak. A Maros megyei rendőrség a Székelyhon érdeklődésére szűkszavúan csak annyit mondott, hogy az ügyben az ügyészség illetékes, ők nem adhatnak ki információkat.
A Maros megyei ügyészség írásban fogadta a kérdeseinket, amelyeket kedden reggel megválaszolt. A Mădălina Stasiuc főügyész, sajtószóvivő által jegyzett levélből kiderül, hogy
Mint közölte, lopás ügyében nyomoznak, egy személy ellen bűnügyi eljárást indítottak.
Az ügyészség a válaszában hangsúlyozta, jelenleg még zajlik a kivizsgálás, az ártatlanság vélelme mindenkit megillet.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!