
Fotó: Tuchiluș Alex
Egy 57 éves férfi meghalt, három személy pedig kórházba került hétfőn reggel, miután személygépkocsival árokba csapódtak és felborultak Vadu Stanchii külterületén – jelentette a Dâmbovița Megyei Rendőrfelügyelőség.
2025. március 17., 10:232025. március 17., 10:23
Az első adatok alapján a rendőrök megállapították, hogy egy 36 éves Teleorman megyei férfi, miközben a 701-es megyei úton, Vadu Stanchii külterületén egy kisteherautóval közlekedett, elvesztette uralmát a gépjármű felett, letért az úttestről és árokba hajtott.
– írja a Dâmbovița Megyei Rendőrfelügyelség.
A helyszínen egy tűzoltóautó, két SMURD-csapat és négy mentőautó is beavatkozott. Hat személyt vizsgáltak meg, köztük egy férfit, aki beszorult a roncsok közé. A tűzoltók kiszabadították és átadták őt a helyszínen lévő orvosi személyzetnek, de azok erőfeszítései ellenére az áldozatot halottnak nyilvánították. Az egészségügyi személyzet két női és egy férfi személyt kórházba szállított – közölte a rendőrség.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!