
Az Arbor új elnöke már számos megvalósult elképzeléséről tud beszámolni
Fotó: Gergely Imre
Igyekeznek megkönnyíteni a gazdasági élet szereplői számára a hasznos információkhoz való hozzáférést, továbbá a munkaadók és munkavállalók esélyeit is javítanák a piacra jutásban. Az elmúlt egy hónapban már számos új kezdeményezést indított az Arbor Vállalkozók Szövetsége.
2021. július 26., 19:032021. július 26., 19:03
Egy hónapja mutatkozott be az elsősorban gyergyószéki cégeket összefogó Arbor Vállalkozók Szövetségének új vezetője, amikor számos elképzelését ismertette. Az azóta eltelt hetek alatt több kézzelfogható eredményt elértek. Barabás Csaba, az Arbor elnöke három olyan szolgáltatást emelt ki, amelyek mindenképpen hasznára válnak a vállalkozásoknak. A legújabb, amely hétfőtől vált elérhetővé, az arbor.ro weboldalon hozzáférhető közbeszerzés-figyelő, amely révén a Hargita megyével kapcsolatos közbeszerzéseket gyűjtik össze.
Példaként hangzott el, hogy az áramszolgáltató vállalat is számos Hargita megyei munkálathoz keres kivitelezőket. Céljuk, hogy egy helyen legyenek hozzáférhetők azok a kisebb értékű direkt beszerzések, amelyeket közbeszerzés nélkül végezhetnek, például tűzifát vásárolnak, kisebb szolgáltatásokat rendelnek meg az önkormányzatok és más intézmények. A listát mostantól naponta frissítik és bővítik.
„A meghirdetett közbeszerzések ugyan mindeni számára hozzáférhetők, megtalálhatók az ezeket tartalmazó SEAP felületen, de az ottani hatalmas mennyiségű adat között nem mindenkinek könnyű megtalálni azokat, amelyek az ő cégének fontosan lennének.
– mutatott rá Barabás Csaba.
Ehhez hasonló információs felület a szövetség weboldalán a pályázati figyelő, amely romániai, magyarországi és uniós pályázati kiírásokat listázza, és az ingatlanfigyelő is, ahol gyergyószéki kiadó vagy eladó épületek, telkek, gyárépületek, üzlethelyiségek találhatók meg az érdeklődők számára.
Az elmúlt hónapban lefektették annak az együttműködésnek az alapjait amely során
Az Arbor már előzetesen jelzi azt is, hogy milyen képzettségű szakemberekre lenne szüksége a piacnak. A múlt héten a Batthyány Ignác Szakkollégium frissen végzett pincér szakos diákjait tájékoztatták arról, hogy melyik vendéglátóipari egység várja őket. Ezt a kezdeményezést a későbbiekben is folytatni szeretnék,
Az Arbor vezetői nemrégiben részt vettek egy közös egyeztetésen a három székelyföldi megye vállalkozásait tömörítő szervezetekkel, illetve a megyék vezetőivel. Ennek várhatók eredményei, míg a gyergyószentmiklósi városházával való egyeztetés során azt az ígéretet kapták, hogy a soron következő fejlesztésekről időben tájékoztatást kapnak majd a vállalkozók, hogy a közbeszerzésekre megfelelően felkészülhessenek, akár többen összefogva ők végezhessék ezeket a munkálatokat – összegzett Barabás Csaba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!